BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Protesto akcija prie Baltarusijos ambasados: „Nenorime Fukušimos Vilniaus pašonėje!“ (video)

Trečiadienį, kovo 16 d., 12:30 val., prie Baltarusijos ambasados (Mindaugo g. 13, Vilniuje) buvo surengta spontaniška Lietuvos gyventojų protesto akcija prieš Baltarusijos valdžios ketinimus statyti atominę elektrinę (AE) Michailiškių kaimelyje, Astravo rajone, tik 55 km nuo Vilniaus, 20 km nuo Lietuvos sienos.

Žmonės susiorganizavo socialiniame „Facebook” tinkle sužinoję, jog baisios avarijos Fukušimos AE akivaizdoje Baltarusijos ir Rusijos valdžia planuoja pasirašyti susitarimą dėl kredito skyrimo Baltarusijos AE statybos darbams.

Prie ambasados susirinko 10-12 žmonių. Jie išskleidė didžiulį plakatą „Už pasaulį be atominių monstrų” ir rinko parašus peticijai, kuri vėliau buvo įteikta ambasados darbuotojams.

„Tragedija Fukušimos atominėje elektrinėje Japonijoje dar kartą patvirtino, kad kalbos apie „saugų atomą” yra nieko vertos. Akivaizdu, jog pavojingos branduolinės avarijos gali kilti dėl įvairių priežasčių: gamtos stichijos, techninių gedimų, žmogaus klaidų, karinių konfliktų ir teroro aktų. Todėl manome, jog laikas iš naujo įvertinti atominių elektrinių statybų planus regione ir imti veikti, kol dar nevėlu”, - sakė vienas akcijos dalyvis.

„Neleisime statyti Baltarusijos atominės elektrinės šalia Lietuvos sostinės, ginsimės visais įmanomais būdais. Geriau gyventi taikiai be „taikaus atomo”, - jam pritarė kitas.

Antibranduolinės akcijos Lietuvoje kol kas nėra masiškos, nes daugelis mūsų šalies gyventojų yra apkvailinti valdžios, kuri, kaip ir Baltarusijos valdžia, ketina statyti naują atominę elektrinę.

anarchija.lt info

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras