BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Projektas „Dviratis – taip pat transporto priemonė“ Marijampolėje

Siekiant bent kelioms valandoms sumažinti į orą išmetamų teršalų kiekį, 2013 m. birželio 9 d. organizuojamas projektas „Dviratis taip pat transporto priemonė”. Projekto tikslas atkreipti dėmesį į tai, kad nedideliame Marijampolės mieste yra nemažai gamyklų ir motorinių transporto priemonių, kurios išmeta į aplinką didelį kiekį teršalų. Šio projekto pagrindinė priemonė yra dviratis. Taip pat bus atkreipiamas dėmesys į tai, jog motorinių transporto priemonių vairuotojai privalo būti atsargūs ir atidūs dviratininkų atžvilgiu. Iškeliama problemą dėl dviračių takų trūkumo.

www.sxc.hu nuotr.

Skatinti visuomenę, jog jei įmanoma, tai vietoj motorinės transporto priemonės būtų renkamasi dviratis, taip asmenys ne tik taps sveikesni, bet ir prisidės prie aplinkos užterštumo mažinimo.

Maršrutas, kurio ilgis 22 km, driekiasi per Marijampolės miestą. Startas bus Marijampolės kultūros centro automobilių stovėjimo aikštelėje. Prieš startą Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ves visiems dalyviams mankštą. 11 val. pajudėsime iš aikštės link Vilkaviškio gatvės perėjos, kuri jungia Kauno g. (prie Marijampolės rajono apylinkės teismo) ir J. Basanavičiaus aikštę. Perėjoje pasuksime link Vilkaviškio ir važiuosime gatve iki Tarpučių, Mokolų ir Vilkaviškio gatves jungiančios sankryžos. Šioje sankryžoje Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato patrulių ekipažas pasitiks dviračių koloną. Koloną lydės iki Vilkaviškio gatvėje esančios parduotuvės „IKI” automobilių stovėjimo aikštelės, kurioje ves saugaus eismo instruktažą bei išdalins dalyviams atšvaitus. Vėliau tas pats ekipažas lydės visą dviračių srautą su įjungtais pirmumo teisę duodančiais signaliniais švyturėliais. Dalyviai toliau riedės Vilkaviškio gatve ir pasuks į J. Ambrazevičiaus - Brazaičio gatvę. Iš jos į R. Juknevičiaus, po to į Kauno g., o iš jos į Laisvės gatvę. Sankryžoje pasuksime į Vytauto gatvę ir važiuosime link Kumelionyse esančio piliakalnio. Ten atsikvėpsime ir pasistiprinsime. Dalyviai bus vaišinami ekologiškomis sultimis ir užkandžiais.

Pasistiprinę dalyviai pajudės miesto link. Važiuos tuo pačiu keliu, kaip ir atvažiavo iki piliakalnio, tačiau pravažiuos ir Marių bei P. Armino gatves. Iš pastarosios vėl įvažiuosime į Vytauto gatvę ir parminsime trumpesniu maršrutu į pradinį tašką. Čia dalyviai bus apdovanojami, bus įvardytos problemos ir jų sprendimo galimybės. Mero ar jo įgalioto atstovo žodis. Išsakyta projekto vizija ir dabartiniai pasiekti rezultatai.

Registruotis čia:

https://docs.google.com/forms/d/1CVSpokv2TlKgfbMjAAaW0WqCboiBYFY8_UvxBTExro/viewform

NEBŪK ABEJINGAS SAU IR KITIEMS - DALYVAUK!

Dviratininkai su techniškai netvarkingais dviračiais ir dviratininkai jaunesni kaip 18 metų, nedėvintys dviratininkų šalmų, projekte dalyvauti negalės.

Marijampolės savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras