BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Prognozė: iki 2015 m. pasaulyje – 3 mln. aplinkai draugiškų automobilių

Šiais metais pasauliniai aplinkai draugiškų transporto priemonių pardavimai dėl susirūpinimo naftos tiekimo saugumu, aplinkosauga ir kuro kainomis, augs, įsitikinusi Didžiosios Britanijos konsultavimo bendrovė „J.D. Power”. Manoma, kad šiais metais bus parduota 940 tūkst. hibridų ir elektra varomų automobilių, palyginti su 732 tūkst. praėjusiais metais. Tuo tarpu 2015 m. pardavimų skaičius turėtų šoktelti iki 3 mln., savo pranešime tvirtina „J.D. Power” analitikai.

Baterijomis varomų automobilių įsisavinimas, leidžiantis sumažinti anglies dvideginio emisiją, matomas kaip viena iš svarbiausių priemonių kovoje su klimato kaita, o taip pat ir būdas atpratinti šalių ekonomikas nuo importuojamos ar sunkiai prieinamos naftos.

Minėtame pranešime taip pat teigiama, kad daugiau nei 98 proc. aplinkai draugiškų automobilių pardavimų sudarys hibridiniai elektromobiliai, varomi kuru ir elektra. Likusi dalis transporto priemonių bus iš elektros tinklo įkraunami automobiliai, varomi vien elektra.

Pasak „J.D. Power”, iki 2015 m. 55 proc. hibridų rinkos sudarys Jungtinės Valstijos, dar apie 30 proc. - Azija. Šiame regione daugiausiai aplinkai draugiškų automobilių, kaip prognozuojama, bus parduota Japonijoje.

„Manome, kad iki 2015 m. Azijoje parduoti hibridai sudarys apie 30 proc. pasaulinių šių automobilių pardavimų. Japonijoje bus parduota apie 750 tūkst. aplinkai draugiškų automobilių, kurie sudarys 25 proc. pasaulinių hibridų pardavimų”, - teigiama pranešime.

„J.D. Power” planuoja, kad šiais metais bus parduota 23 tūkst. iš elektros tinklo įkraunamų automobilių. Šių pardavimų kiekis iki 2015 m., anot bendrovės, pasieks 500 tūkst. Tačiau pateikdama šias prognozes, bendrovė gan trumparegiškai vertina elektromobilių nuvažiuojamą atstumą su viena pilnai įkrauta baterija ir teigia, kad tai svarbiausias trukdis įspūdingesniam elektromobilių pardavimų augimui. „J.D. Power” visiškai neatsižvelgia į akivaizdžiai mažesnes elektromobilių ekspoatavimo kainas, lyginant su hibridais.

„Elektromobiliai „Nissan Leaf” ir „Tesla Roadster” su vienu pilnai įkrautu akumuliatoriumi gali nuvažiuoti nuo 160 km iki 400 km, priklausomai nuo baterijos dydžio. Tuo tarpu hibridas „Toyota Prius” gali nuvažiuoti 960 km”, - rašoma „J.D. Power” pranešime. Visgi šiame pranešime bendrovė nepateikia jokios informacijos, patvirtinančios žmonių poreikį nuvažiuoti su automobiliu 960 km per dieną.

Emobility

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras