BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Priimtos Saugomų teritorijų įstatymo pataisos

Seimas, priėmė Saugomų teritorijų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIP-4694(2). Už tokį sprendimą balsavo 69 Seimo narių, prieš buvo 1, susilaikė 6 parlamentarai. Šiuo metu galiojančiame įstatyme yra įtvirtinta, kad valstybiniuose parkuose draudžiama arba ribojama veikla, galinti pakenkti saugomiems kompleksams ir objektams (vertybėms), taip pat rekreaciniams ištekliams.

www.sxc.hu nuotr.

Priimtomis pataisomis šių veiklų sąrašas patikslintas ir papildytas, įstatyme įtvirtinant, kad nuo kitų metų kovo 1 d. valstybiniuose parkuose bus draudžiama statyti pramonės įmones, kurioms reikalingi taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimai, aerodromus, vėjo jėgaines, išskyrus atstatomus vėjo malūnus, tiesti antžeminius tranzitinius inžinerinius tinklus, keisti reljefo formas, hidrografinio tinklo natūralius elementus, naikinti ir keisti istoriškai susiformavusio kultūrinio kraštovaizdžio pobūdžio, urbanistinių ir architektūrinių jo elementų bei kitų saugomų kompleksų ir objektų (vertybių) vertės požymius, įrengti naujus gręžinius naftos ir dujų žvalgybai bei gavybai, naudingųjų iškasenų šachtas, karjerus, išskyrus valstybinio parko žemės ūkio funkcinio prioriteto zonoje, suderinus su valstybinio parko direkcija Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotų institucijų nustatyta tvarka, įrengiamą ne daugiau kaip vieną iki 0,2 ha ploto smėlio ar žvyro mažąjį karjerą, skirtą žemės savininko ar naudotojo žemės sklype esančių naudingųjų iškasenų naudojimui savo ūkio reikmėms.

Vyriausybė arba jos įgaliotos institucijos iki 2013 m. vasario 28 d. turės priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras