BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Prie Rusijos ambasados zombiai ir atominės kapinaitės

Prisiminti ir paminėti Černobylio katastrofos 27-asias metines prie Rusijos ambasados Vilniuje vidurdienį susirinko žaliųjų organizacijų - Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir asociacijos ŽALI.LT aktyvistai.

Tuo pačiu buvo pareikšta, kad Lietuvos žalieji kategoriškai prieštarauja bet kokių naujų branduolinių elektrinių statybai. Ypač didelį surūpinimą kelia būtent Kremliaus atominis projektas Kaliningrade, kuriam nepritaria ne tik kaimyninių šalių aplinkosaugininkai, bet ir patys Kaliningrado gyventojai. Apklausos rodo, kad nepritariančių Baltijos AE statybai per 60 proc.

Teatralizuotos akcijos metu buvo pastatyti simboliniai kryžiai su lentelėmis, parodančiomis, kokia tarša pasiektų Lietuvą įvykus avarijai Kaliningrado AE. Milžiniška teritorija taptų negyvenama zona, dar didesnė teritorija - netinkama maistui auginti.

Renginyje buvo dar kartą pareikšta, kad mes galime sustabdyti šį projektą. Tereikia tvirto šalies vadovybės, įskaitant Prezidentę, apsisprendimo ir diplomatinių ES pastangų. Esamų elektros jungčių su Kaliningradu nepakanka norint eksportuoti elektrą iš naujos AE ir jei Lietuva išlaikys tvirtą poziciją, naujos atominės projektas tiesiog užstrigs.

Renginys baigėsi 13 val. Renginio metu incidentų nebuvo.

LVŽS Vilniaus sk. ir Žali.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras