BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Priartinti ūkininką prie miesto žmogaus

Iš kairės: Verslo ir paslaugų skyriaus vedėjas Marius Skarupskas, Lazdynų seniūnas Algis Strelčiūnas, Vilniaus miesto mero pavaduotojas Vidmantas Martikonis, Turto departamento direktorius Kazys Zulonas, Karoliniškių seniūnė Violeta Gedminaitė

2009 m. liepos 22 d. mobiliųjų ūkininkų turgelių administratoriaus - žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė” simboliniais tėvais tapo LR žemės ūkio rūmai ir Vilniaus miesto savivaldybė, o krikštatėviais - LR žemės ūkio ministerija ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Lazdynų seniūnijoje (Erfurto g. 29) buvo surengtos šio kooperatyvo simbolinės krikštynos. „Tėvai savo vaikui visada linki gražios ateities, ilgų metų. Tikiu, kad miestiečiams šis kūdikis teiks pačias geriausias paslaugas - bus pigu, sveika ir skanu”, - sakė Vilniaus mero pavaduotojas Vidmantas Martikonis.

Lazdynų seniūnas Algis Strelčiūnas pirmajam sostinės mobiliam turgeliui, pradėjusiam veikti sausio 21-ąją, linkėjo ir ateityje nemažėjančių eilių - tai reiškia, kad kokybė gera, kad ūkininką pavyko priartinti prie miesto žmogaus.

Realiai kooperatyvui priklauso 52 ūkininkai, tačiau šventėje ekologiškais produktais prekiavo 10 ūkininkų ir keletas tautinio paveldo įmonių. Ūkininkė Kasia Jankun iš Širvintų raj. Žibėnų kaimo, turinti 60 karvių ir 15-os metų ūkininkavimo patirtį, šventės dalyvius vaišino keturių rūšių sūriais ir įvairiais pieno produktais. „Ūkininko Leono Rutkausko kalakutų ūkis” iš Širvintų raj. Motiejūnų kaimo simbolinėms krikštynoms pateikė ypač gausų asortimentą, kuris, pirkėjų nuomone, skoniu neprilygsta prekybos centrų kalakutienos gaminiams.

Kooperatyvo tikslas - suvienyti prekiaujančius mobiliuosiuose turgeliuose Lietuvos ūkininkus. „Tai kokybės kontrolė, pasitikėjimas, įsipareigojimas gaminti tik kokybišką produkciją, atgaivinti tradicijas ir garbingą ūkininko vardą”, - sakė žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė” direktorius Mindaugas Maciulevičius.

Kooperatyvo pavadinimas „Lietuviško ūkio kokybė” ir ženklas - obuoliukas su trispalve - įpareigoja siekti pačių aukščiausių kokybės standartų ir grąžinti miestiečių pasitikėjimą Lietuvos kaimo natūralia produkcija.

Šventėje buvo degustuojami ūkininkų ir tautinio paveldo įmonių produktai, koncertavo „Lazdynų senjorų” ir „Tėviškės” ansambliai.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras