BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Prezidentė: Gyvybingas kaimas yra Lietuvos ateitis

Gyvybingas Lietuvos kaimas yra mūsų šalies ateitis, pabrėžė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Varėnos rajone apsilankiusi sūrių gamyba ir geromis iniciatyvomis garsėjančiame Dargužių kaime. Vizitas į Varėnos rajoną tęsia Prezidentės teminių susitikimų ciklą įvairiose šalies vietose.

„Siekiant palaikyti Lietuviško kaimo gyvybiškumą negalima ignoruoti smulkiųjų ūkių. Todėl privalome diferencijuoti kaimo politiką, atkreipdami dėmesį ne tik į stambiuosius ūkius, bet ir į mažus ūkius kaip į labai svarbų elementą, leidžiantį kaimui išlikti gyvam”, - kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Valstybės vadovė pažymėjo, jog kaimas turi išlikti orus ir sugebėti save išlaikyti, kurti darbo vietas, siekti, kad žmonės pasiliktų kaime ir neišvažiuotų gyventi į miestą ar į užsienį. O tam, pasak Prezidentės, labai svarbu bendruomeniškumas, pilietiškumas ir pasitikėjimo ryšio tarp žmonių sukūrimas. „Dargužių kaimas yra puikus bendruomeniškumo ir gerosios iniciatyvos pavyzdys, kai vienas ūkis aplink save sugeba suburti žmones ir visą kaimą sutelkia bendram darbui”, - kalbėjo valstybės vadovė.

Susitikimo dalyviai paminėjo, jog pradedantys ūkininkavimą jaunieji ūkininkai negali pasinaudoti parama, skirta ūkių įsikūrimui dėl reikalavimo turėti ne mažiau 12 hektarų žemės, nes dažniausiai pradedantys ūkininkai tiek žemės įsigyti negali dėl didelės žemės kainos, o bankai neteikia tam kreditų. Taip pat parama skiriama ūkininkams pagal Europos kaimo plėtros programą nenumato galimybės remti smulkiuosius ūkius.

Pasak šalies vadovės, būtina supaprastinti paramos teikimo pradedantiesiems ūkininkams reikalavimus, kad ši parama būtų prieinama ir jauniems bei iniciatyviems smulkiesiems ūkininkams.

Prezidentės teigimu, taip pat turėtų būti labiau skatinamas ūkių gaivinimas saugomose teritorijose, kur nyksta ūkininkavimas. Taip ne tik būtų suteikiama nauda kaimui, bet ir puoselėjama gamta, o tokios vietos taptų patraukliais traukos centrais lankytojams.

Valstybės vadovė taip pat apsilankė žilvičius ir šilauoges auginančioje uždarojoje akcinėje bendruomenėje „Jūsų sodui”, Rūtos Sakalienės etnografinėje kaimo turizmo sodyboje Marcinkonyse, susitiko su bitininkystės muziejaus įkūrėju, Musteikių kaimo šviesuoliu Romu Norkūnu.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskatino kaimo žmones nebijoti imtis iniciatyvos, ieškoti naujų galimybių ir idėjų, būti aktyviems ir išradingiems bei atrasti tą savo veiklos sritį, kuri yra paklausi ir skatina jų verslo plėtrą.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Misteris Feja2010-07-27 19:53

Šeip labai įdomi šio blogo idėja ir mintys autoriaus gerai dėstomos, kitaip tarian daug perspektyvos, tik vienas minusas tai dizainas, ir adreso pavadinimas, kitaip sakant blogo apranga:))) Aš ir seniau naudojausi viešuosius nemokamus blogus po to suradau vieną gerą aprašymą kaip susikurti savo unikalų bloga su unikaliu dizainu, dabar turiu gražių blogą sau patinkanti kurį visą galiu redaguoti kaip tik širdis geidžia ir kas svarbiausia lankomumas pakilo.. Na ir tau patarčiau.. o šeip įdomus strapsniai. Sėkmės bloginant;)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras