BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Prezidentė D. Grybauskaitė: Europos šalių pasipriešinimą skalūnų dujų gavybai lemia Kremliaus pinigai

Šiuo metu Europos Sąjungai pirmininkaujančios Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė „skalūnų revoliuciją” siekia sukelti ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje. Birželio 27-ąją ES informaciniam portalui „EurActiv” duotame išskirtiniame interviu, paklausta apie tai, „kokie energijos rūšių deriniai galimi Europoje” ir koks jos pačios požiūris į skalūnų dujas, Lietuvos prezidentė, kaip ir dera ruošiantis pirmininkauti ES Tarybai, ėmė kalbėti visos ES vardu: „Europoje turime žinoti, ką mes turime. Atrodo, kad dabar tikrai bijome ištirti, ką turime.” D.Grybauskaitė taip pat išreiškė įsitikinimą, kad visi įrodymai, jog dabartinės skalūnų dujų gavybos technologijos kelia ekologinę grėsmę, tėra išankstinės nuostatos ir kad šiems klaidingiems įsitikinimams paneigti užtenka pamatyti „dujų sektoriuje vykstančius revoliucinius pokyčius”:

„Dėl skalūninių dujų vis dar gajus išankstinis nusistatymas, kad gal jos nėra saugios ir patikimos. Tačiau pasaulio dujų sektoriuje vyksta revoliuciniai pokyčiai”.

Rugsėjo 9-ąją, duodama interviu LNK Žinioms, D. Grybauskaitė pareiškė, kad atsargų ir skeptišką Europos valstybių požiūrį į ekologiškai rizikingą skalūninių dujų gavybą lemia „trečiosios šalys”, turinčios energetikos monopolį - taigi Rusija. Pasak jos, skalūnų dujų gavybai Europoje priešinasi „tas partneris, kuris nelabai nori, kad skalūnų dujos ateitų į Europą, kuris yra monopolistas ir dominuoja Europoje dujų tiekimo klausimais”. Taip Lietuvos prezidentė nedviprasmiškai leidžia suprasti, kad, jos turimais duomenimis, Kremlius yra nulėmęs Europos Komisijos atliktų skalūnų dujų gavybos ekspertizių duomenis, pinigais paveikęs ne tik Prancūzijos parlamento ir prezidento, bet ir Bulgarijos, Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės Vokietijoje, Fribūro ir Vo kantonų Šveicarijoje, Pietų Afrikos, Kvebeko Kanadoje, Naujojo Pietų Velso Australijoje ir kitų pasaulio šalių, kurios jau uždraudusios uolienų ardymo technologijas ar paskelbusios joms moratoriumą, poziciją.

Piliečiams smalsu: ar D. Grybauskaitei šiuos skandalingus duomenis surinko Europos Sąjungos šalyse dirbantys Romualdo Vaišnoro vadovaujami šaunieji VSD agentai ar Vašingtone pašnibždėjo į ausį JAV prezidentas Barackas Obama? O gal juos, kaip ne kartą yra nutikę, susapnavo dažna prezidentūros viešnia rašytoja Vidmantė Jasukaitytė?

Kad ir kaip būtų, neseniai D. Grybauskaitės deklaruota strateginė Lietuvos ir Prancūzijos partnerystė reikalautų šia mūsų prezidentės turima informacija kuo greičiau pasidalyti su Kremliaus dar nenupirktais Prancūzijos politikais (jei tokių dar yra likę), o ir kitų ES valstybių pareigūnais.

Gal ponia prezidentė maloniai teiktųsi išdėstyti mesto kaltinimo įrodymus ir savo tautai? Mat kol kas, greičiausiai Kremliaus suklaidinti, lietuviai turi tik akivaizdžių duomenų, kad su „Chevron” korporacija tiesiogiai susiję asmenys dosniai rėmė valdančią Tvarkos ir teisingumo partiją bei „Chevron” advokatu tapusį šios partijos deleguotą aplinkos ministrą Valentiną Mazuronį.

Tiesos.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras