BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Premjeras: VAE projektas būtų tęsiamas tik pagerinus komercinius rodiklius ir įgyvendinus papildomas sąlygas

Pirmadienį Vyriausybės strateginiame komitete Vyriausybės sudaryta darbo grupė pristatė pasiūlymus dėl ekonomiškai optimalaus ir vartotojams palankaus apsirūpinimo elektros energija ir kitais energijos ištekliais. Įgyvendinami elektros jungčių „LitPolLink” ir „NordBalt” projektai bei Lietuvos dalyvavimas Šiaurės šalių elektros biržoje „Nord Pool Spot” sustiprins Lietuvos energetinį saugumą elektros sektoriuje, tačiau darniai Lietuvos energetikos sektoriaus plėtrai užtikrinti ir Lietuvos priklausomybei nuo elektros energijos importo sumažinti yra būtini konkurencingi elektros energijos generavimo pajėgumai. Atsižvelgiant į darbo grupės posėdžiuose institucijų ir ekspertų pateiktą informaciją ir analizę, darytina išvada, jog dabartinis Visagino atominės elektrinės (VAE) projektas tokiomis sąlygomis, kokios yra šiame projekte, Lietuvai būtų per brangus, jo tęstinumas galimas tik įgyvendinus papildomas sąlygas.

„Ekonomiškai labiausiai pagrįstas ir vartotojams mažiausią kainą lemsiantis apsirūpinimo elektros energija scenarijus įvardintas kaip subalansuotas apsirūpinimas ir iš atsinaujinančių energijos išteklių plėtros, kogeneracinės energijos vystymo tam panaudojant vietinius energijos išteklius, elektros energijos gamybos iš diversifikuotų dujų tiekimo šaltinių ir branduolinės energetikos plėtros. Tačiau pabrėžiu, jog VAE projekto tęstinumas galimas tik pagerinus pagrindinius komercinius projekto rodiklius ir įgyvendinus papildomas sąlygas”, - teigia Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Darbo grupės pateiktose išvadose dėl optimalaus apsirūpinimo elektros energija teigiama, jog projektas gali būti tęsiamas tik sutartine forma įteisinus regioninių partnerių dalyvavimą VAE projekte, užtikrinant projekto įgyvendinimo išlaidų ir atsakomybės pasidalinimą; kartu su strateginiu investuotoju ir regioniniais partneriais užtikrinant maksimalų projekto finansavimą žemiausiais kaštais iš tarptautinių finansinių institucijų bei eksporto kredito agentūrų.

„Šiandien informuosime regioninius partnerius apie priimtą sprendimą, detaliau apie galimas sąlygas ir sprendimą tęsti ar netęsti VAE projektą bus galima kalbėti, kai Latvija ir Estija susipažins su detaliais apsirūpinimo elektros energija skaičiavimais”, - sako premjeras A. Butkevičius.

LR Vyriausybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras