BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Prekybos centre „Gedimino 9“ – paroda apie Lietuvos gamtinę įvairovę


Parodoje - Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos vyr. ekologo RENATO JAKAIČIO užfiksuoti gamtinės įvairovės epizodai. Žiemą ir vasarą tūkstančiai rytmečių, saulėlydžių, bemiegių naktų apvainikuoti daugybe vaizdų iš nuostabaus Lietuvos žvėrių ir paukščių pasaulio. Eksponuojamos fotografijos - tai tik dalelė gausios biologinės įvairovės Lietuvos saugomose teritorijose.

Saugomos teritorijos - tai neįkainojamų mūsų vertybių saugykla. Be jų sunku būtų įsivaizduoti gamtos ir kultūros vertybių išsaugojimą. Tai efektyviausias būdas, taikomas visose pasaulio valstybėse, norinčiose išlaikyti tai, ką sukūrė gamta ir žmogus, išsaugoti biologinę ir kraštovaizdžio įvairovę, gamtos ir kultūros paveldo vertybes.

Jungtinių tautų Generalinė asamblėja 2010-uosius paskelbė Tarptautiniais biologinės įvairovės metais, ragindama valstybes nares prisidėti prie metų renginių, didinti visuomenės supratimą apie biologinės įvairovės svarbą. Biologinės įvairovės konvenciją yra pasirašiusios 188 šalys, taip pat ir Lietuva.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorės Rūtos Baškytės nuomone, labai svarbu suvokti, kad „esi ne tik gamtos dalis, bet esi atsakingas už jos išsaugojimą. Nuo gamtos išlikimo, priklauso žmonijos likimas. Esame surišti viena virve. Tarptautinių biologinės įvairovės ženklas simbolizuoja sausumos ir vandenų gamtos įvairovę. Čia augalai, gyvūnai, žuvys, paukščiai, žmonės - visa gyvoji gamta”.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba inicijuoja „žaliuosius” projektus, siekdama supažindinti plačiąją visuomenę su Lietuvos saugomų teritorijų augalų ir gyvūnų įvairove bei skatinti mylėti ir saugoti gamtą.

Gamtinės įvairovės fotografijų paroda prekybos centre „Gedimino 9″ „Eko bangos” projekto rėmuose bus eksponuojama iki kovo mėnesio.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras