BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Prekyba emisijomis skatins verslo gigantus teršti

Investavimas į saulės šildomas vandens sistemas, mažesnio automobilio vairavimas ar elektros taupymas visiškai nepadės pagerinti aplinkos būklės, jei bus įvestos prekybos emisijomis schemos, rašo The Sydney Morning Herald.

Australijos institutas skelbia, jog prekybos emisijomis logika reiškia, kad jei namų ūkis sumažins energijos vartojimą, tai didieji teršėjai įgaus galimybę teršti daugiau, kuria neabejotinai pasinaudos.

Taip atsitinka todėl, kad leistinų emisijų kiekis apskaičiuojamas visai valstybei. O taršos sumažėjimas viename valstybės sektoriuje atveria galimybę teršti kitiems. Kiekviena emisijų tona sutaupyta namų ūkio sektoriuje atlaisvins vietą vienai tonai emisijų pramonės sektoriuje.

Instituto vadovas Richardas Dennissas nuogastauja, kad vyriausybei įtaisius emisijų stogą (didžiausią leistiną emisijų kiekį), tai kartu bus ir emisijų grindys (realus emisijų kiekis). Jeigu šeimos instaliuosis saulės kolektorius ir pradės mažiau energijos imti iš gamintojų, šie sumažins gamybos kiekius ir pirks mažiau leidimų emisijoms. Leidimų kainų kritimas padrąsins aliuminio ir plieno kompanijas pirkti jų daugiau ir didinti gamybą.

Pasiūlytą taršos mažinimo strategiją geriau vertėtų vadinti taršos perskirstymo strategija, nes emisijų kiekis nesumažės, o bus perskirstomas įvairioms pramonės šakoms.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras