BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pražydo raktažolės


Jau pražydo ir raktažolės. Lietuvoje auga trys jų rūšys: pavasarinė raktažolė (gana dažnas augalas), aukštoji raktažolė (labai retas) ir raktažolė pelenėlė (auga daugiausiai šiauriniuose rajonuose, kitur retas arba visai neauga.) Pastaroji yra įtraukta į Lietuvos raudonąją knygą. Lietuvoje auginama labai daug kultūrinių dekoratyvinių raktažolių. O čia bus rašoma apie dažniausią - pavasarinę raktažolę (Primula veris).

Raktažolės auga sausose vietose, daugiausiai smėlėtose, šviesiose, kartais miškuose ir miško aikštelėse. Aptinkamos visoje Lietuvoje.

Raktažolė - vaistinis augalas. Vaistams vartojamas visas - antžeminė dalis skinama žydint, šaknys kasamos rudenį. Liaudies medicinoje raktažolės šaknys naudotos sergant podagra, astma, kokliušu, kilus neuralginiams skausmams. Žieduose ir lapuose daug vitamino C.

Tiek žiedus, tiek lapus galima vartoti maistui, tačiau lapai nėra tokie skanūs, todėl jie tinka labiau kaip priedas į salotas, o žiedus galima valgyti ir paprastai - tik nuskynus nuo kotelio.

Lapuose esantys eteriniai aliejai alergiškiems žmonėms gali sukelti odos išbėrimus.

Dėmesio, nevartokite raktažolių ar jų preparatų nepasitarę su gydytojų ar vaistininku!

Ekonaujienos.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras