BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pranešk apie tvorą pakrantėje

Foto paskolino wikipedija

Vos vasaros dienai pradėjus alsuoti karščiu, dažnas lietuvis traukia prie vandens telkinių pasidžiaugti jų teikiama vėsa. Tačiau tam pačiam dažnam lietuviui neretai kelią prie pamėgtos maudyklos pastoja tvora. Kaip čia taip - nuo mažų dienų eidavo pakrantės takeliu ligi jos, o dabar - nors sparnus augink, nes pėsčias nebepraeisi. Va ir kyla klausimas, ar čia taip turi būti, ar tiesiog kažkam norisi daugiau, nei priklauso.

Išdėstyti visą reikalą galima paprastai. 5 metrai nuo ežerų ir upių krantų linijos yra bendra zona, kuria gali praeiti visi, net jei sklypo ribos eina ligi pat vandens. Šioje zonoje draudžiama statyti statinius ir tverti tvoras, tad jei eidami palei ežerą užtikote vieną ar kitą arčiau nei per 5 metrus iki vandens, žinokite, kad matote savivaliautojus. Ką su jais daryti?

Siūlome vieną paprastą būdą - nukeliaukite į internetinę svetainę www.maps.lt, susiraskite vietovę (ortofoto funkcija leis tą padaryti daug tiksliau), ir, pasirinkę akciją „Gamtosaugos problemos”, bakstelėkite žemėlapyje vietą, kur aptikote nelegalius statinius. Dabar belieka surašyti, kas per problema, ir Jūsų pranešimas atkeliaus pas mus, nevyriausybinę organizaciją „Baltijos aplinkos forumas” (BAF). Vykdydami šią akciją kartu su UAB „Hnit-Baltic” gautus duomenis apdorojame ir pateikiame atsakingoms institucijoms - tiems, kurie turi teisę ir įgaliojimus sutramdyti pažeidėjams.

Ir dar - jei pakeliui prie ežero užtinkate kitokių gamtosaugos problemų (nelegalų sąvartyną, upės vagos pakeitimą, srutų ar buitinių nuotėkų nuleidimą į vandens telkinius ir daugelį kitų), nedvejodami apie jas praneškite tuo pačiu būdu kaip ir apie neleistinas statybas ir tvoras pakrantėse. Tokiu būdu nuo akcijos pradžios su neabejingųjų gamtai pagalba jau padėjome išspręsti porą šimtų problemų. O keliaudami praleisti laisvalaikio prie vandens nepamirškite, kad minėtuose 5 metruose prie vandens telkinių negalimos ne tik statybos, bet stovyklavimas su palapinėmis, laužaviečių kūrimas, tad prieš kelionę pasidomėkite, kur yra oficialios stovyklavietės.

Po mūsų tvano nebus, tad prisijunkite prie pakrančių laisvinimo jau dabar! Laukiame jūsų pranešimų www.maps.lt akcijoje „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą”. Įdomu, kas per akcija? Skaitykite daugiau čia: http://www.maps.lt/index.php?id=1429.

Baltijos aplinkosaugos forumo informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

sigurdas2009-07-21 14:12

Labai reikalinga maps.lt funkcija. Žiūrėk, už metų-kitų nebeliks jokių tvorų aplink Lietuvos ežerus.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras