BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

“Pradėk nuo savęs” (TV laida apie ekologiją)


Laidos vedėja Dalia Juočerytė

“Pradėk nuo savęs” - kassavaitinė reportažinė laida, kurioje Lietuvos ekologines problemas bandys spręsti visi – nuo ministro iki moksleivio, nuo mokslų daktaro iki laukų artojo. Ką mes valgome ir kokiu oru kvėpuojame, koks vaduo, kurį geriame ir kur vingiuoja ateities automobilio kelias – nėra šiuolaikiniame pasaulyje nė vienos temos, kurios nebūtų galima priskirti aplinkosaugai. Neužtenka pamatyti neleistinas statybas upelio pakrantėje – svarbu suvokti, jog to neturi daryti ne tik kaimynas, bet ir tu pats. Taip, kaip ir rūšiuoti atliekas, susireguliuoti automobilį, užsukti be reikalo tekantį čiaupą netgi be skaitiklio. Daugiausia reportažų ir interviu bus iš Vilniaus miesto, bet kūrybinė grupė dairysis ir po visą Lietuvą. Svarbiausia parodyti, ką žmogus gali sukurti tam, kad į gerą pasikeistų aplinkos teršimas - saulės baterijas, vėjo jėgaines, automobilį, varomą vandeniliniu kuru. Arba nors jau kompostuoti organines atliekas ar tualeto vandens bakelyje sumažinti talpą. Svarbiausia yra mintis ir pasiryžimas.

Per Lietuvos ryto TV

Sekmadieniais 11:00

Laida kartojama Penktadieniais 14:35

O taip pat per Alytaus TV tuo pačiu laiku.

Senesnes laidas galima pažiūrėti laidos kūrėjų interneto svetainėje.

Rodyk draugams

Komentarai (6)

vjusta2009-02-01 10:41

gerai būtų jei ir atskiras kanalas galėtų atsirasti…bet naivu tuo tikėtis…

Almonas2009-02-01 15:57

Galima dar būtų pasakyti, kad p. Dalia Juočerytė yra pelnusi Tatulos programos žurnalisto premiją (už ekologinio žemės ūkio propagavimą. Buvo parengta ne viena analitė laida iš įvykių vietų).
Suprantama, yra atitinkami Tatulos programos žurnalisto premijos skyrimo nuostatai, tad malonu prisiminti, kad garsi žurnalistė neatsisakė ir priėmė šį įvertinimą.
Ta proga p. Daliai dar kartą noriu padėkoti.
Jas viso yra gavę dar trys žurnalistai(eilės tvarka): Alvydas Urba (LRT „Gimtoji žemė“, - nuo 1990 m. iki panašiai 2004 m. kiekvieną mėnesį parengdavo studiją apie tai, kas per praėjusį mėn. konkrečiai nuveikta pertvarkant Lietuvos ūkį į ekologinį), Salomėja Pranaitienė (LTV „Panorama“ - parodė visas pirmąsias Tatulos programos ekologiškų gėrybių muges, o taip pat, kaip ir LRT - „Tatulos“ krypties darbus 1987-1993 m., kurie ir nulėmė Lietuvos ūkio pertvarkos pradžią), Bagdonienė (atsiprašau, užkrito kažkur - vardas) (rajoninis laikraštis „Biržiečių žodis“, - tiesiog, kaip metraštininkas Lietuvos ūkio pertvarkos pradžios ir tolimesnės veiklos).
Jau daug metų praėjo nuo paskutinės tokios premijos skyrimo - matomai tokio lygmens, šios premijos vertų žurnalistų „neatsiranda“.

Laimis Žmuida2009-02-02 13:25

Bagdonienės vardas Janina. :) O dar yra sakoma, kad Uktveris gavo tą patį apdovanojimą:
http://www.zum.lt/min/Atstovas/dsp_news.cfm?NewsID=39&langparam=LT&Title=&From=&To=&Page=41&list=10

Almonas2009-02-02 16:45

Labai atsiprašau. Taip.
Ir gerb. Augustinas Uktveris.
Štai ką reiškia, kai gerame reikale padarai pertrauką ir jį tiesiog užgožia kasdieninė rutina.
Bet mes nei vieno jų nepamiršome - fono „Tatula“ 15 metų jubiliejaus proga (nesupainioti su „Tatulos“ krypties 20-mečiu, kuris buvo taip pat konferencija pažymėtas jau užpernai) yra pagaminti metaliniai Tatulos programos ženkliukai, kurie bus įteikti taip pat ir šios premijos laureatams (kol kas buvo įteikti minėto fondo steigėjams).
Labai dėkui gerb. Laimi už pataisymus (kaip yra akivaizdu ir komentarų skubiai nevalia parašyti, su grubiomis klaidomis…).

Pardavimo vadybininko Valdo2009-03-04 10:47

Laba diena.
Kaip tausojame gamtą, vertiname gaivų orą. Šildymo sezono metu kurendami ekologišką kurą - medžio drožlių granules, visada gausime šilumos maksimumą ir oro teršimo minimumą. UAB"Vilniaus Vingio Mechanika" siūlo įsigyti Lietuvoje gaminamą granuliuoto kuro degiklį, suteikiantį komfortiškumą bei ekologiškumą mūsų aplinkai.
Kokiu būdų galima pareklamuoti Lietuvišką granuliuoto kuro degiklį naudojantį ekologinį
kurą Jūsų, p.Dalia vedamoje LTV laidoje Pradėk nuo savęs"?
Lauksime atsiliepiant su kvietimu pristatyti
mūsų gaminio ekologinius efektyvumus.

Pagarbiai,
pardavimo vadybininkas
Valdas Povilaitis
UAB"Vilniaus Vingio Mechanika"
tel.8 5 239 2902, mobil. 8 699 10814.
e-paštas. valdas@vingiomechanika.lt
http://www.vingiomechanika.lt

Kestutis2011-03-08 19:32

Nereali laida!!! Man labai patinka - parodo kaip tos fantastines technologijos veikia pas tuos kurie pinigu turi :) idomu Lietuvoj kada nors is parodytu dalyku bus pritaikyta?!? :D
As tai ziuriu del to kad isvaziaves i uzsieni ir nusipirkes ten nama, beveik viska ekologisko ir ekonomisko ir dar savo nemazai minciu turiu tos srities, tai susidesiu, o LT tokia laida turbut nelabai aktuali- kaip parodyt aborigenam skrydi i menuli :D
bet man patinka - LAIKYKITES NEPASIDUOKIT!!! aisku realybe tai, kad po kazkurio laiko vyriausybe tokia laida uzdraus rodyt, kaip skleidziancia dezinformacija, bet as uz jus visom keturiom - net prie seimo eisiu jei reiks :D

Rašyti komentarą

Tavo komentaras