BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pradedami pelkių buveinių tvarkymo darbai Dvariškių kaimo apylinkėse

Kėdainių rajono sav. Truskavos seniūnijoje esančioje „Natura 2000″ teritorijoje Dvariškių kaimo apylinkės (LTKED0002) pradedami tvarkymo darbai. Pagrindinis šių darbų tikslas yra ES svarbos buveinių - šarmingų žemapelkių ir melvenynų geros apsaugos būklės atkūrimas ir palaikymas.

Šių metų rudenį ir žiemą Pašilėlių botaninio-zoologinio draustinio dalyje, 30,2 ha pelkių plote, laisvoje valstybinėje ne miško žemėje bus iškirsta ir iš teritorijos pašalinta dalis menkaverčių medžių ir krūmų. 2012 m. vasarą - šienaujama ir išvežama nupjauta žolinė augalija, o 2012-2013 m. rudenį ir žiemą kertamos ataugančios krūmų atžalos.

Darbai vykdomi ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis įgyvendinat Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos projektą “Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)”. Užsakovas - Valstybinės saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Rangovas - UAB  „USURIS“”. Tvarkymo plotai ir darbai juose atrinkti ir pažymėti vietovėje remiantis Dvariškių kaimo apylinkių tvarkymo programa, patvirtinta 2010-10-01 d. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriaus įsakymu Nr. V-218.

Š.m. rugsėjo mėn. 28 d. Truskavos seniūnijoje įvyko projektą vykdančių institucijų ir vietos savivaldos bei bendruomenės atstovų pasitarimas. Dalyvavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos Projektų skyriaus vyr. koordinatorė R. Lenkaitienė ir vyr. specialistas A. Žebrauskas, Krekenavos regioninio parko direkcijos vyr. ekologas J. Auglys, UAB „USURIS” direktorius A. Stanislovaitis ir direktoriaus pavaduotojas J. Ramanauskas, Truskavos seniūnas V. Zakaryza, Krekenavos g-jos eigulys S. Tamošiūnas ir Truskavos žemės ūkio bendrovės vadovo pavaduotojas Č. Ilevičius.

Siekiant informuoti vietos bendruomenę bei užtikrinti, kad numatyti darbai būtų tinkamai vykdomi, atliekami kokybiškai ir užbaigti iki nustatytų terminų, susirinkusieji pasidalino mintimis, aptarė svarbiausius organizacinius klausimus. Svečiai lankėsi Pašilėlių pelkėje, apžiūrėjo tvarkytinus plotus.

Aktualu, kad įgyvendinat šį projektą tiesioginę naudą pajus ir aplinkinių vietovių gyventojai - dalis jų yra rangovo - UAB „USURIS” darbininkai.

Krekenavos regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras