BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Poilsiavietės apverstos šiukšlėmis

Šiukšlės šiltuoju metų laiku tampa neatskiriama poilsiaviečių dalimi. Nepadeda nei nuolat rengiami reidai, nei piniginės baudos. Kasmet nevalyvų poilsiautojų paliktos šiukšlės iš miškų ir paplūdimių gabenamos tonomis, praneša LTV informacinė laida „Šiandien”.

Bijotės ežero pakrantė šiuo metu tuščia, tačiau savaitgaliais prie vandens telkinio suplūsta šimtai žmonių - ne tik iš Šiaulių, bet ir aplinkinių rajonų.

Žmonės išvažiuodami palieka kalnus šiukšlių. Kas keliolika metrų - laužavietės, o šalių jų - alkoholio buteliai, maisto pakuotės ir net statybinis laužas.

Miškininkai niūriai juokauja, kad iš paliktų atliekų galima sužinoti lietuvaičių maitinimosi įpročius. Tiesa, alkoholio padauginę žmonės ne tik šiukšlina.

„Išsikepę kepsninę atsineša, pasideda ant stalo. Išdeginamas vienas stalo kampas, suolas, kita suolo pusė. Jau vietoje keturių žmonių gali atsisėsti du, ten kaupiasi vanduo, pūna, žinoma, tie lauko baldai.

Be to, žalojami medžiai. Neįsidėjo laikraščio prasikurti tiems šapeliams, tai lupa nuo beržų žievę, kapoja pušų žievę”, - pasakoja Gintaras Nemunis, Kurtuvėnų girininkas.

Kasmet rengiama po keletą visuotinių talkų. Šiaulių urėdija skaičiuoja, kad praėjusiais metais buvo išvalytas daugiau kaip 400 hektarų plotas.

Iš paplūdimių, poilsiaviečių ir miškų išvežta ne viena tona šiukšlių.

Tuo metu 2009-aisiais Šiaulių rajone nubausta vos pora šiukšlintojų. Esą trūksta lėšų nuolatiniams reidams, o net ir aptikus poilsiautojus sunku įrodyti, kad šiukšlės yra jų.

„Problema išsispręs per vieną, kitą dešimtmetį žmonėms skiepijant padorumą, meilę gamtai. Garsiais šūkiais nieko nepadarysi. Reikia vadovautis tiktai darbais”, - įsitikinęs G. Nemunis.

Su nerimu laukiama artėjančių Joninių, būtent po tokių ilgųjų savaitgalių, anot pareigūnų, poilsiavietės tiesiog nuklojamos atliekomis. Baudos už gamtos teršimą siekia iki 200 litų.

Jevgenijus Bardauskas, LTV „Šiandien”

Šaltinis: lrt.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras