BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Po svarstymo pritarta nutarimo „Dėl žemės pardavimo užsieniečiams pereinamojo laikotarpio pratęsimo“ projektui

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo „Dėl žemės pardavimo užsieniečiams pereinamojo laikotarpio pratęsimo” projektui Nr. XIIP-415(2), kuriuo siūloma Vyriausybei ieškoti galimybių artimiausiu metu siekti Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo pakeitimo arba imtis kitų alternatyvių priemonių tam, kad draudimas parduoti žemės ūkio paskirties žemę užsienio subjektams nebūtų laikomas laisvo kapitalo judėjimo principų pažeidimu. Tokiam sprendimui pritarė 90, prieš balsavo 3, susilaikė 6 Seimo nariai.

www.sxc.hu nuotr.

Seimo nutarimą siūloma priimti įvertinus tai, kad Lietuvos žemdirbiai 2013 m. kovo 22 d. įvykusiame visuotiniame žemdirbių suvažiavime išreiškė kategorišką nuomonę pratęsti draudimą užsienio subjektams įsigyti žemės ūkio paskirties žemę Lietuvoje; įvertinus tai, kad 2013 m. kovo 13 d. Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl Europos Vadovų Tarybos vasario 7-8 d. susitikimo išvadų dėl daugiametės finansinės programos Nr. P7_TA(2013)0078, kuria nepritaria Europos Sąjungos Vadovų Tarybos patvirtintam siūlymui dėl 2014-2020 m. Europos Sąjungos daugiametės finansinės programos.

Atsižvelgiama į susidariusią realią galimybę iš naujo derėtis dėl ūkininkavimo sąlygų suvienodinimo visų Europos Sąjungos (toliau - ES) valstybių narių žemdirbiams bei į tai, kad Europos Parlamentas, siekdamas reformuoti Bendrąją žemės ūkio politiką, neplanuoja suvienodinti tiesioginių ES išmokų visoms ES valstybėms narėms ir Lietuvos žemdirbiai dėl to turės blogesnes konkurencines sąlygas, lyginant su kitomis ES valstybėmis narėmis.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Jūratė2013-05-23 06:23

Nelabai suprantu, kodėl atsižvelgiama tik į žemdirbių nuomonę. Žinoma, aš pritariu dėl draudimo praduoti žemę užsienečiams, tačiau toks jausmas, kad žemė yra tik žemdirbių. O į kitų nuomones atsižvelgti nebūtina? Tarsi žemėje daugiau niekas nevyksta, tik žemdirbystė. O kur visos kitos veiklos, kurioms taip pat reikalinga žemė? Taip gaunasi, kad kai žemdirbiams bus suvienodintos sąlygos ir žemdirbiai bus patenkinti - žemę bus galima besąlygiškai pardavinėti užsieniečiams? Tokiu svarbiu klausimu kaip Lietuvos pagrindinio turto - žemės - pardavimas turėtų būti rengiamas referendumas, o ne apklausti tik žemdirbiai.

Esmė2013-09-15 03:31

Sveiki. Svarbi teisinė informacija. Pamatinis terminas „LIETUVIŲ KILMĖS LIETUVOS PILIETIS“ sureguliuos visas ,dvigubos pilietybės, žemės pardavimo problemas. Mąstom, nebūkim juokingi, apgailėtini ministerijų šliužai. Arvydas Damijonaitis

Rašyti komentarą

Tavo komentaras