BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Po svarstymo pritarta Miškų įstatymo pataisoms

Seimas po svarstymo pritarė Aplinkos apsaugos komiteto patikslintam Miškų įstatymo pataisų projektui Nr. XIIP-361(2). Siekiant subalansuotai spręsti miškų išsaugojimo ir naudingųjų iškasenų eksploatavimo tarpusavio santykio problemas ir yra siūloma apribojimą formuoti naudingųjų iškasenų teritorijas miško žemėje sukonkretinti iki savivaldybės lygmens ir to apribojimo iš viso netaikyti, kai yra baigiama pradėto naudoti telkinio ar jo dalies, kuriai yra išduotas leidimas naudoti naudingąsias iškasenas, eksploatacija.

Taip pat siūloma papildyti įstatymą sudarant galimybes formuoti gyvenamąsias teritorijas miestuose, kai miško žemės pavertimą kitomis naudmenomis inicijuoja savivaldybės, kurios teritorijos miškingumas yra didesnis kaip 50 procentų ir kurioje nėra galimybės šių teritorijų formuoti ne miško žemėje, administracija, išskyrus Neringos savivaldybę.

Siūloma nustatyti, kad miško žemė galėtų būti paverčiama kitomis naudmenomis teisėtai pastatyto gyvenamojo namo arba gyvenamojo namo kartu su jo priklausiniais, Nekilnojamojo turto registre įregistruoto kaip atskiro nekilnojamojo turto objekto (pagrindinio daikto), sklypui formuoti.

Miškų įstatyme yra numatyta galimybė miško žemę paversti kitomis naudmenomis visuomeninės paskirties ir bendrojo viešojo naudojimo teritorijoms (kapinėms bei želdynams, kuriuos valstybinėje žemėje įrengia savivaldybės, vykdydamos joms nustatytas funkcijas) formuoti. Pagal galiojančias įstatymo nuostatas miško žemės pavertimą kitomis naudmenomis inicijuojantys asmenys (šiuo atveju savivaldybės) be jokių išlygų į valstybės biudžetą turi sumokėti pinigines kompensacijas už miško žemės pavertimą kitomis naudmenomis. Projektu siūloma netaikyti reikalavimo sumokėti piniginę kompensaciją už tą kitomis naudmenomis paverčiamos valstybinės miško žemės dalį, kurioje formuojami atskirieji želdynai ir/ar įrengiamos kapinės.

Svarstomomis pataisomis taip pat siūloma patikslinti sąvokas, siekiant, kad visi miesto ir kaimo vietovėse esantys želdynai, ne tik parkai, būtų nelaikomi mišku.

Projektui po svarstymo pritarė 74, prieš balsavo 11, susilaikė taip pat 11 Seimo narių.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Jūratė2013-06-12 06:28

Įdomu, kada valdžia apsirūpins ir aprūpins savo giminę, ir įvairaus plauko vertelgas, kuriems tarnauja, sklypais, namais miškuose ir prie ežerų, kad pagaliau pasisotintų ir nebeniokotų Lietuvos savo idiotiškais ir savanaudiškais sprendimais. Pagal balsavimo rezultatus, neapsirūpinę matyt dar 74 iš šios kadencijos…

Rašyti komentarą

Tavo komentaras