BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Po padidinamuoju stiklu – atsinaujinančios energijos teikiamos galimybės


Klimato apsaugos ir energetinės nepriklausomybės tikslų siekianti ES vertina skirtingas atsinaujinančių energijos išteklių alternatyvas. Švarios energetikos perspektyvos analizuojamos EP Pramonės ir energetikos komiteto tyrime.

Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto užsakytame tyrime analizuojamas atsinaujinančią energiją galinčių pažaboti technologijų potencialas. Siūlome susipažinti su artimiausiais dešimtmečiais vis svarbesnį vaidmenį Europoje užimsiančiomis energijos rūšimis.

  • „Ofšorinė” vėjo energija (OWP) gaminama jūrose įrengtose elektros jėgainėse. Gamybos efektyvumą užtikrina didesni nei sausumoje vėjo greičiai. Pasak tyrimo, vidutiniuoju ir ilguoju laikotarpiu vėjo energijos gamybos jūroje išlaidos mažės, ši elektra taps pigesnė už sausumoje pagamintą vėjo energiją. Taip pat neverta pamiršti galimybės prie jūrose esančių vėjo jėgainių montuoti papildomos bangų energijos generatorius.
  • Koncentruota saulės energija (CSP) gaunama veidrodžiais iš didelio ploto į mažą nukreipiant spindulius, t.y. saulės terminę energiją. Elektra gaminama koncentruotam milžiniško karščio spinduliui sukant šiluminį variklį, prijungtą prie elektros generatoriaus. Pasak ekspertų, iki 2020 m. Europa šiuo būdu pasigamins 3 proc. reikiamos energijos.
  • Bioenergija gaminama iš biomasės. Ją deginant išsiskiria šiluma ir energija, pūdant - biodujos. Pramonės komiteto tyrime pripažįstama, kad bioenergijos potencialas mažesnis, nei vėjo ir saulės energetikos perspektyvos.
  • Vandenyno bangų energija gaunama „pažabojus” bangų mūšos, vandenyno srovių ar potvynių energiją. Nors teoriškai bangų potencialas galėtų patenkinti visos žmonijos elektros poreikius, vandenynų energijos „įdarbinimas” tebekelia nemažai neatsakytų aplinkosaugos klausimų.
  • Geoterminė energija gaminama pasinaudojus temperatūrų skirtumais žemės gelmėse. Šios technologijos efektyvumas priklauso nuo vietovės „geoterminio gradiento” - temperatūros didėjimo tempo artėjant Žemės branduolio išskiriamos šilumos link. Visą parą šilumą ir elektrą leidžiančios gaminti geoterminės energijos panaudojimo paplitimui trukdo brangios technologijos.

Europos parlamento informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

Kęstutis2011-03-28 15:53

Pavyzdžiui JAV remia iki 30 proc. jeigu stataisi saulės ar vėjo jėgainę , o pas mus valstybė iš biudžeto dar geriau - PARTIJAS remia.

Ri2011-04-03 07:59

Manau, jog Prezidentė turėtų imtis iniciatyvos ir “per prievartą” gerąja žodžio prasme. priversti visus namus įsirengti saulės ir vėjo jėgaines. Paskaičiavus paaiškėtų, jog ir dotuojant 100% gyventojų ir firmų sąnaudas, bus žymiai pigiau, nei kasmet atiduoti milijardus ….(patys žinot kam)…Tauta būtu , galų gale , išvaduota nuo jungo ir lengviau atsipūstų…

Ri2011-04-03 08:01

Beje, pamiršau pridurti apie šildymo kompenacijų ir jų skaičiuotojų ir tikrintojų gausos nebuvimą…Ar tai ne nauda valstybei?

Rašyti komentarą

Tavo komentaras