BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Po metų pridėtinę vertę bus galima gauti ir iš atliekų

„Suprasdamas, kad Alytus yra didžiausias būsimos gamyklos žaliavos tiekėjas, šiek tiek nejaukiai jaučiuosi dėl to, kad savivaldybė yra didžiausia šiukšintoja, bet džiaugiuosi, kad tos šiukšlės bus naudingai perdirbtos, čia atsiras naujų darbo vietų”, - sakė naujos perdirbimo įmonės statybos pradžios ceremonijoje dalyvavęs Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas. Ketvirtadienį Takniškių kaime įkurtame nepavojingų atliekų sąvartyne esančioje statybvietėje, kurioje iškils pirmoji Lietuvoje mechaninio ir biologinio atliekų apdorojimo gamykla, įbetonuota simbolinė kapsulė su laišku ateities kartoms.

Šį dokumentą pasirašė Aplinkos viceministras Almantas Petkus, visų regiono savivaldybių, kurios yra Alytaus regioninio atliekų tvarkymo centro steigėjos, merai arba savivaldybių atstovai, gamyklos užsakovai ir statytojai.

Mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiais biologiškai skaidžios atliekos bus išskiriamos iš bendro atliekų srauto ir perdirbamos bei panaudojamos energijai gaminti. Dėl to gerokai sumažės sąvartyne šalinamų atliekų kiekis.

Renginyje dalyvavę svečiai džiaugėsi, kad Alytus vėl pirmas žengiant į gerokai aukštesnį atliekų tvarkymo lygmenį ir linkėjo šią lyderystę išlaikyti.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Algirdo Reipo teigimu, viena vertus, būti lyderiais yra smagu, kita vertus, pirmiesiems tenka didžiausia atsakomybės ir įvairių problemų našta, nes reikia pralaužti ledus, įrodyti, kad būtini kartais ir nepopuliarūs, bet ateičiai būtini sprendimai.

Mechaninio ir biologinio atliekų apdorojimo įrenginius stato Alytaus bendrovės „Dzūkijos statyba”, „Alkesta” ir olandų įmonė „Columbris Technologies B. V.” Statybas planuojama baigti per metus - iki 2015 metų sausio. Bendra projekto vertė - beveik 50 milijonų litų.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras