BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Po akcijos „Darom“ kaupiasi neišvežtos šiukšlės

Praėjus beveik trims savaitėms nuo švarinimosi akcijos „Darom”, dar ir šiandien yra likę nesutvarkytų šiukšlių vietų, praneša LTV naujienų tarnyba. Organizatoriai teigia, kad žmonės ir po akcijos bando pasinaudoti nemokama galimybe atsikratyti namuose sukauptų nereikalingų daiktų. Savivaldybės atstovai patvirtino, kad iš oficialių akcijos tvarkymo taškų šiukšlės išgabentos vos akcijai pasibaigus.

V. Radžiūno (lrt.lt) nuotr.

Sostinės pakraščiuose, sodų bendrijose, garažų teritorijose - vis dar galima pamatyti šiukšlių krūvas. Nors gyventojai dažnai kaltina akcijos „Darom” organizatorius, šie tikina, kad kalti savivaliaujantys žmonės.

Šiukšlių kalnai pradėjo kauptis maždaug prieš 3 savaites, nuo akcijos „Darom” dienos. Pasak organizatorių, vieni atvejai dėl nesusikalbėjimo, nes žmonės nežino, kur palikti šiukšles, tačiau kiti tiesiog nori akcija pasinaudoti ir nemokamai atsikratyti per metus susikaupusiomis šiukšlėmis.

„Mes manome, kad vyresnės kartos žmonės mato tame problemą, nes yra tie tarybinių laikų akcijos ar talkos organizavimo niuansai. Anksčiau privačios žemės nebūdavo ir veždavo valdžia iš visur. Dabar truputį pasikeitė laikas ir mes už savo atliekas turim mokėti”, - sako akcijos „Darom 2012″ direktorius Karolis Sargūnas.

Šįmet tokių atvejų, pasak organizatorių, mažiau nei pernai, tačiau savivaldybės atstovai įvardijo, kad po akcijos iš taip savavališkai suneštų šiukšlynų jau išgabenta apie pusantro tūkstančio tonų atliekų ir tai dar esą ne viskas.

„Organizatoriai organizuoja akciją, kad sutvarkytų visuomeninę erdvę, o būtent savavališki sąvartynai pasidaro iš žmonių sukauptų atliekų, t. y. žmonės neša iš rūsių, iš visur, iš kur tik galima, todėl, kad jie per metus neišveža atliekų ir pasinaudodami šita akcija verčia į savavališkus sąvartynus”, - tvirtina Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža.

Esą išgabenus šiukšles iš visų 130 oficialių akcijos tvarkymo taškų, per kelias dienas atsirado dar tiek pat neoficialių, o pranešimų apie šiukšlių krūvas savivaldybė gauna ir iki šiol. Jos atstovai, pastebėjus tokius savavališkus sąvartynus, ragina kreiptis į savivaldybę ar policiją ir primena, kad už sąmoningą aplinkos šiukšlinimą gresia administracinės baudos.

Ugnė Galadauskaitė
LTV naujienų tarnyba

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras