BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Platinusiai pavojingus produktus bendrovei skirta bauda

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba išnagrinėjo bylą pagal Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos Produktų saugos įstatymo pažeidimo protokolą dėl UAB „Smulkmenos” importas pavojingų samčių ir žaislų pateikimo į rinką.

Inspekcijos Šiaulių skyriaus specialistai, vykdydami rinkos priežiūrą pagal gaminių, skirtų liestis su maistu, kenksmingų medžiagų migracijos atitikties teisės aktų reikalavimams programą, patikrinimo metu V. Šutkaus IĮ „1001 smulkmena” didmeninės prekybos sandėlyje tyrimams atrinko samtį su metaline rankena.

Atlikus cheminius tyrimus Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje nustatyta, kad gaminyje esantis chromo kiekis didžiausią leistiną lygį viršijo nuo 19,3 iki 61,6 karto. Naudojant samtį įprastomis bei numanomomis sąlygomis, įskaitant ilgalaikį vartojimą, keliasdešimt kartų leistiną lygį viršijanti chromo migracija į maisto produktus gali sukelti vartotojams odos ar gleivinių pažeidimus arba turėti toksinį, kancerogeninį poveikį vartotojų sveikatai ir gyvybei.

Pagal pateiktus įsigijimo dokumentus nustatyta, kad minėtus samčius (1600 vienetų) Lietuvos rinkai pateikė juos iš Kinijos importavusi UAB „Smulkmenos” importas ir visas kiekis buvo realizuotas V. Šutkaus įmonei „1001 smulkmena”.

Tos pačios bendrovės importuotą Kinijoje pagamintą žaislą - lėlę MY BABY, įtariant, kad žaislas gali kelti pavojų vartotojų saugai ir sveikatai, pagal ftalatų žaisluose saugos tikrinimo programą Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos darbuotojai tyrimams atrinko UAB „Utenos prekyba” prekybos centre „Rašė” (Vaižganto g. 17, Utena). Atlikus tyrimus nustatyta, kad šios lėlės sudėtyje cheminės medžiagos ftalato koncentracija leistiną lygį viršijo net 231 kartą ir tokio žaislo naudojimas kelia riziką vartotojų sveikatai ir gyvybei.

Nustačiusi, kad samtis su metaline rankena ir lėlė MY BABY neatitinka produktų saugą reglamentuojančių teisės aktų nustatytų produktų saugos reikalavimų Valstybinė ne maisto produktų inspekcija uždraudė pavojingus gaminius teikti į rinką ir įpareigojo importuotoją informuoti vartotojus apie riziką, susijusią su pavojingų gaminių vartojimu bei apie galimybę juos grąžinti pardavėjui. Inspekcija surašė Produktų saugos įstatymo pažeidimo protokolą, kurį perdavė nagrinėti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai.

Išnagrinėjusi bylą Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba už Produktų saugos įstatymo 8 straipsnio 1 punkto pažeidimą UAB „Smulkmenos” importas skyrė 2750 litų baudą.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras