BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pirmasis lietuviškas natūralus kremas


Galima pasidžiaugti, kad dažnas vartotojas jau suvokia galimą žalą, vartojant kūno priežiūros priemones su sintetiniais komponentais. Prieš keletą metų būtų buvę sunku surastį žmogų, kuris būtų girdėjęs apie kosmetikos priemonių žalą sveikatai ir grožiui, o dabar jau turim ekologiško maisto bei kosmetikos priemonių parduotuves.

Deja natūralios kosmetikos produktus mūsų šalies platintojai importuoja iš kitų šalių - žemyno senbuvių Vokietijos, Austrijos ir Prancūzijos. Nieko nuostabaus, juk ten ekologiškumo vėjai papūtė kur kas anksčiau nei pas mus.

Šiuo metu rinkoje esančių kosmetikos gaminių natūralumas yra grindžiamas sertifikatais. Tai reiškia, kad jei sintetinių komponentų dalis produkte neviršija tam tikros nustatytos normos, tas produktas laikomas natūraliu.

Mūsų, manymu, tai klaidingas požiūris, nes sintetiniai konservantai, antioksidantai, dažikliai bei kvapai sudarantys net ir ypatingai mažą kiekį (dėl ko produktas oficialiai gali būti skelbiamas natūraliu), yra vistiek kenksmingas, kaip ir įprastinis.

Mūsų požiūriu, natūralios yra tos medžiagos, kurios egzistuoja gyvojoje gamtoje.

Joks natūralios kosmetikos gamintojas, kad ir pačios ekologiškiausios, nepropoguos savo produktų vartojimo „į vidų”, nes sertifikatų normos apibrėžia indredientų saugumą tik „išviršiniam vartojimui”. Tačiau mes kosmetikos priemonių gamybai naudojame maistinius ingredientus. Mūsų vidinis standartas yra naudoti ne šiaip maistinius ingredientus, bet aukščiausios kokybės maistinius ingredientus - tai padaro mūsų kosmetiką natūralesne už kai kuriuos maisto produktus parduotuvių lentynose. Tad skanaus!

Konservavimas

Tokio aukšto lygio natūralių kosmetikos priemonių gamyba yra galvos skausmas įprastiems gamintojams, daugiausia dėl konservavimo. Negalima paprasčiausiai išmesti iš įprasto kosmetikos produktu visus sintetinius konservantus bei antioksidantus. Taip kosmetikos gaminys taptų idealia terpe įvairioms bakterijoms daugintis. Panaudojus tokį užterštą produktą netoli jautrių vietų - akių, ar kitos gleivinės, žaizdelių - yra didižiulė sunkios infekcijos tikimybė. Nežinodami šios problemos sprendimo, dauguma ekologiškos kosmetikos gamintojų tiesiog naudoja švelnesnius konservantus, kurių naudojimą leidžia sertifikatai.

Mes pasirinkome kitą kelią. Pateiksiu pavyzdį: yra du būdai neleisti žolei užželti pievoje, vienas - nupurkšti ją herbicidais, kitas - užleisti avių bandą. Jei avių bus per mažai, žolė vietomis vis tiek žels, tad reikia parinkti tinkamą avių “koncentraciją” ir žolė natūraliai neturės galimybių užaugti, nes bus nuolat nuėdama. Taip ir mūsų kosmetikos produktuose: panaudojant tam tikrus natūralių ingredientų koncentracijų derinius pasiekiama tokia terpė, kad bakterijos joje negali maitintis ir žūva. Tačiau jei produktas yra praskiedžiamas (tarkim patenka į nuotekų vandenis), konservavimo sistama jau netrukdo bakterijoms daugintis ir suskaidyti produkto. Tai vadiname koncentracine konservavimo sistema.

Taip išsprendžiama dar viena problema - aplinkos užterštumas konservantais. Tai labai pastebima sodybose, kur naudojami vietiniai nuotekų valymo įrengiai. Mūsų naudojamos konservavimo sistemos sudedamosios dalys yra pačios biologiškai skaidomos, kai pasikeičia produkto koncentracija.

Tai iš tiesų nėra nieko naujo - koncentracinę konservavimo sistemą naudojo ir mūsų proseneliai, deja naftos chemijos pramonės laimėjimai išstūmė natūralių ingredientų vartojimą. Uogienės ir sirupai, dar kai nebūdavo pasterizuojama, būdavo konservuojamos padidinus cukraus koncentraciją juose. Jie būdavo arba garinami, arba pridedama cukraus. Vynas taip pat buvo vienas iš metodų sultims konservuoti - alkoholis jame neleisdavo daugintis bakterijoms, o prieš geriant būdavo atskiedžiama.

Pasitelkus šiuolaikinį mokslą, koncentracinė konservavimo sistema buvo atgaivinta ir išplėsta, kad patenkintų šių dienų poreikius.

Kai kremai jau nepadeda

Ne dažnas susimąsto apie tai, bet kremai gali išspręsti ne visas odos problemas. Sudėtingesnių odos problemų priežastis yra aplinkos poveikis bei mityba. Net turint polinkį odos problemoms, labai daug galima pasiekti sutvarkius mitybą ir pašalinus žalingus aplinkos faktorius.

Oda yra barjeras tarp oro ir organizmo audinių, kaip ir epitelis yra barjeras tarp virškinamojo trakto ir kraujo. Jei organizme gyvybinai procesai vyksta netinkamai, kartais belieka tik vienas kelias kenksmingoms medžiagoms pašalinti, t.y. per odos riebalines liaukas - tuomet oda riebaluojasi. Ir kartais, jei organizmui trūksta medžiagų pagrindiniams procesams, jos nutraukiamos nuo odos ir ji sausėja.

Nėra bendrų mitybos gairių, kad oda būtų sveika, nes kas tinka vienam, netiks kitam, ir kas tiko prieš mėnesį, šiandien jau gali netikti. Mūsų organizmai yra sudėtingi fabrikai, juose vyksta daugiau procesų, nei visose pasaulio gamyklose kartu sudėjus.

Tad natūralus kremas yra geras žingsnis, bet tik pirmasis sveiko organizmo link.

Parengta pagal www.guroco.com

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras