BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Peticija: Už didesnes baudas nesaugių maisto produktų tiekėjams

2009 metais Lietuvos Respublikos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nustatė 3964 atvejus, kuomet buvo pažeisti maisto saugą reglamentuojantys teisės aktai. Taip atsitinka, nes Lietuvoje baudos už maisto saugos pažeidimus yra neadekvačiai mažos, tad dažnai gamintojui yra pigiau tiesiog ją sumokėti ir toliau pažeidinėti, o mes valgome nesaugų maistą ir už tai mokame savo sveikata! Šiuo metu sėkmingai veikia 24 maisto tiekėjai, kurie piktybiškai pažeidinėja maisto saugos įstatymus.

Pagal Lietuvoje veikiančius įstatymus:

- pažeidus higienos norminius aktus skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 500 litų (LR administracinių teisių pažeidimo kodeksas 42 staipsnis).

- neteisingai paženklinus prekes yra skiriama nuo 20 iki 1000 litų bauda (LR administracinių teisių pažeidimo kodeksas 163(13) straipsnis).

- Pažeidus produktų saugos įstatymą skiriama nuo 500 iki 5000 litų bauda (Produktų saugos įstatymo 23 straipsnis).

Esant tokioms mažoms baudoms, kontrolės institucijos nebetenka prasmės, todėl būtina padidinti baudas nesąžiningiems maisto gamintojams ir tiekėjams. Siūlome pakeisti minėtuose įstatymuose nurodytas baudas į šias.

Peticija bus tiesiogiai įteikta Lietuvos Respublikos Seimo sveikatos reikalų komitetui, kuris inicijuos įstatymo pataisas, padedančias griežčiau kontroliuoti maisto gamintojus.

Čia paspaudę galite pasirašyti peticiją.

Padėkite mums surinkti 30 000 parašų, kad į peticiją būtų atkreiptas reikiamas dėmesys!

Daugiau informacijos:

- Bylas dėl Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo pažeidimo nagrinėja ir baudas skiria Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Remiantis veiklos ataskaita 2009 metais iš viso buvo skirta 19 baudų dėl produktų saugos pažeidimų.

- Maisto saugos ir kokybės tikrinimą Lietuvoje atlieka Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Informaciją apie 2010 metų sausio - balandžio mėnesiais rastus pažeidimus, susijusius su maisto produktų sauga, galima perskaityti čia.

- 2009 vasarą Lietuvą sukrėtė Rusijos, JAV, Kanados ir Didžiosios Britanijos embargas keletui mūsų šalyje pagamintų maisto produktų.

- Nepaisant vykdomos kontrolės, oficialiai žinoma, kad 2009 metų rudenį 18,2 tonų pesticidais užterštų vaisių buvo įvežta ir parduota prekybos centruose.

- 2009 metais užregistruoti 24 ūmių infekcijų žarnyno susirgimų protrūkiai, kurių metu susirgo 216 asmenų. Daugiausiai pažeidimų buvo nustatyta lopšeliuose - darželiuose.

Kartu su elektronine peticija Lietuvos Respublikos Seimo sveikatos reikalų komitetui bus įteikta ir autorių pasirašyta peticija.

www.sveikasvaikas.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Petras2010-06-07 09:46

Jo, kai fiziniams asmenims baudas kosmines prikuria, o kai milziniskoms imonems darancioms milijonines apyvartas nuodydamos zmones gauna 500 lt ir laisvi..

Rašyti komentarą

Tavo komentaras