BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Per ungurių žvejybos karštinę – bemiegės naktys aplinkosaugininkams

Ungurių žvejyba per jų migraciją sukelia karštinę ne tik tarp žvejų verslininkų, bet ir tarp brakonierių. Kadangi į už tūkstančių kilometrų esančias nerštavietes patraukę unguriai migruoja tik tamsiu paros metu, bemiegės naktys prasidėjo ir aplinkosaugos pareigūnams.

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) kontroliuojamoje teritorijoje yra 38 oficialios ungurių gaudymo vietos. Teisę žvejoti čia įgyja asmenys, laimėję skelbtą konkursą ir sumokėję nustatytą mokestį. Tačiau uteniškiai aplinkosaugos pareigūnai nuolat susiduria ir su brakonieriais.

Antai užvakar prie Avilės upelio, ištekančio iš Avilio ežero, žiočių (Zarasų r.) jie aptiko du brakonieriaujančius vietos gyventojus. Šiame upelyje, apie 100 metrų žemiau žiočių, ungurius pagal nustatytą tvarką gaudo žvejai verslininkai, todėl pažeidėjai ungurių gaudyklę ir 9 venterius pastatė pačiose žiotyse. Vos tik anksti ryte verslininkai išvyko iš žvejybos vietos, abu brakonieriai suskubo tikrinti laimikio net nenujausdami, kad juos jau stebi aplinkosaugos pareigūnai. Kaip sakė Utenos RAAD‘o Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Almantas Vaičiūnas, šie pažeidėjai neteisėtai buvo sugavę 20 ungurių ir kelias lydekas bei lynus. Už tai privalės atlyginti 2452 Lt žalą gamtai. Taip pat jiems bus skirtos administracinės baudos ir konfiskuoti neteisėtos žvejybos įrankiai.

Tik šįryt darbą baigė uteniškiai aplinkosaugininkai, vakar vakare nuvykę prie Ūsių ežero Ignalinos rajone. Pirmiausia jie sulaikė du kaimyninio Švenčionių rajono gyventojus, kurie neteisėtai buvo pastatę net 15 statomųjų tinklų. Į juos buvo įkliuvusios 89 lydekos, po kelias dešimtis karšių, kuojų, ešerių. Pažeidėjai turės atlyginti daugiau kaip 10 tūkst. Lt gamtai padarytą žalą.

Kol vieni aplinkosaugos pareigūnai rašė administracinio teisės pažeidimo protokolą, kiti prie iš to paties ežero ištekančio upelio aptiko dar vieną pažeidėją. Linkmenų seniūnijos gyventojas, atvykęs automobiliu prie šio upelio žiočių, nusprendė neteisėtai pastatyti ungurių gaudyklę. Pradėjęs bristi buvo nemaloniai nustebintas, nes upelyje jau buvo dvi tokios gaudyklės. Jų nuimti ir pastatyti savąją nedrįso. Ją teko slėpti miške ir nešinam tik metaliniais smaigais grįžti prie automobilio. Čia jį ir sulaikė aplinkosaugininkai. Kadangi šis pažeidėjas žvejybos nevykdė, jam teks atsakyti tik už neteisėtą žvejybos įrankių laikymą.

Upelyje pastatytų ungurių gaudyklių savininkų aplinkosaugininkai sulaukė tik apie 2 valandą nakties. Automobiliu atvykę du vyrai įsibridę apžiūrėjo gaudyklę, bet jos nelietė ir išvažiavo. Pasak Almanto Vaičiūno, pažeidėjai taip gudrauja. Jeigu aplinkosaugininkai sulaikytų, nerastų jokių įkalčių. Tačiau pareigūnai, naktinio matymo prietaisu atidžiai stebėję brakonierius, leido jiems išvažiuoti. Šie greitai sugrįžo ir drąsiai nuėmę gaudyklę su laimikiu įdėjo į automobilio bagažinę. Šie Linkmenų seniūnijos gyventojai neteisėtai buvo sugavę du ungurius, lydeką, kelis lynus ir kitų žuvų. Jiems surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, bus skirtos baudos, o už neteisėtai sugautas žuvis teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras