BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Penktuoju ekoviktorinos nugalėtoju tapo…


Praeitą savaitę klausėme: “Kam namuose sunaudojama daugiausiai vandens?” Šiuo klausimu norėjome ne tik atkreipti dėmesį į vandens sunaudojimo mastus, švaistymą, ekologinę šio reikalo pusę, bet ir kartu užakcentuoti mūsų civilizacijos tragediją - daugiausiai vandens mes išpilame į tualetą.

Ar gi ne absurdas? Vanduo skirtas daugiausiai gerti, praustis, o mes jį paimamame ir supilame į unitazą. Tokios nepagarbos vandeniui ko gero dar neturėjo nei viena iki šiol gyvenusi tauta, kultūra.

Siūlome du pačius paprasčiausius ir efektyviausius būdus kaip pagerinti susiklosčiusią situaciją. Jeigu jūs gyvenate daugiabutyje, mažinkite tualeto vandens nuleidimo bakelio dydį. Tiesiog nusipirkite mažesnį, taupesnį bakelį arba imkitės gudrybių - sumažinkite esamo bakelio tūrį iš vidaus - įdėkite į bakelį litro ar pusantro litro talpos butelį pilną vandens. Sumažinę bakelio tūrį automatiškai sutaupysite po 10-20 litrų kasdien. O svarbiausia, kad taip užvesite mechanizmą, kuris padės taupyti ne tik jums (besirūpinančiam vandens taupymu), bet ir kitiems šeimos nariams, kuriems į taupymą kol kas nusispjauti.

Sunkiausia ko gero susitarti su vaikais, kad jie atsakingai nuleidinėtų vandenį ir su svečiais (ne gi prieš sėdat už stalo visiems pasakysi, kad tualete vandenį atsargiai nuleidinėtų su mažu paspaudimu). Sumažinus bakelio tūrį jums niekam nieko nereikės aiškinti. Taupymas vyks automatiškai.

Kitas būdas tiems, kurie sau gali leisti pakeisti įprastą vandeniu nuleidžiamą tualetą į kompostuojantį. Šis būdas puikiai tinka turintiems nuosavą namą ir žemės aplink jį. Taip jūs ne tik galite sutaupyti vandens, bet ir pasigaminti komposto. Nereikia manyti, jog kompostuojantys tualetai yra neišvaizdūs ir bjaurūs. Gerai įrengti kompostuojantys tualetai gali būti estetiškesni ir malonesni už įprastus.

Na, o praeitos savaitės ekoviktorinos nugalėtoju išrinkome Marių G. Prašome Marių susisiekti su mumis ir pasakysime kaip atsiimti prizą.

Papildomai apie vandens tausojimą siūlome paskaityti čia, štai čia ir angliškai čia.

Ekonaujienų komanda

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras