BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pelkių dienai skirtas renginys

Varnių regioninio parko direkcija kartu su Motiejaus Valančiaus gimnazija ir klubu „Sietuva” organizuoja renginį „Pamilkime pelkes”, skirtą Pasaulinei Pelkių dienai paminėti. Renginys susideda iš dviejų etapų: piešinių, plakatų, nuotraukų konkurso ir baigiamojo renginio, kuris vyks vasario 2 d. 12 val. Varnių regioninio parko direkcijoje.

Ekologine prasme pelkės - mūsų Žemės inkstai, kepenys ir plaučiai. Jos grynina orą, reguliuoja klimatą, valo vandenį. Varnių regioniniame parke pelkės užima apie 4000 ha plotą. Laikui bėgant, jos susiformavo ežerų ar upelių pakrantėse, kažkada buvusių didelių vandens telkinių - nusekusių ežerų daubų vietose.

Gamtiniu požiūriu vertingiausi Varnių regioninio parko pelkynai įtraukti į ES saugomų teritorijų tinklą NATURA 2000. Tai paukščių apsaugai svarbi teritorija „Biržulio - Stervo pelkių kompleksas” (plotas 3 620,3 ha) bei buveinių apsaugai svarbios teritorijos „Paršežerio - Lūksto pelkių kompleksas” (plotas 2 876 ha), „Ankantų pelkė” (plotas 420 ha), „Sydeklio pelkė” (plotas 157 ha).

Varnių regioniniame parke didžiausi pelkiniai kompleksai: Stervo, Biržulio, Debesnų, Ankantų, Sydeklio, Baltežerio, Kauklių, Paršežerio. Unikalus Varnių regioniniame parke yra Pabiržulio archeologinis draustinis. Šioje teritorijoje aptinkama daugiau kaip 50 archeologinių akmens amžiaus paminklų - senovės gyvenviečių ir kapaviečių. Pirmieji žmonės čia apsigyveno prieš 9 000 metų. Atsitraukus ledynams, čia įsikūrė tundros elnių medžiotojai. Grybavimas, uogavimas, žvejyba, medžioklė - tai pagrindinės to laikmečio gyventojų veiklos. Ne tik žvėrį lengviau sumedžioti įvarius jį į pelkę, bet ir 200 metų vykusioje kovoje su kryžiuočiais, pelkės žemaičiams taip pat buvo didelis pagalbininkas. Slapti keliai, medgrindos ir kūlgrindos padėdavo netikėtai užpulti priešą. Todėl Žemaitijos puolimus kryžiuočiai organizuodavo daugiausiai žiemos laikotarpiu, kai peklės užšaldavo. Mūsų garsusis Medvėgalis 1329 metais buvo užpultas vasario mėnesį, per Grabnyčias.

Renginio eiga

Renginyje planuoja dalyvauti Varnių regioninio parko teritorijoje esančių mokyklų 5-12 kl. moksleiviai ir mokytojai, tačiau gali prisijungti visi, kas nori.

I etapas - Piešinių, plakatų ir nuotraukų konkursas „Pamilkime pelkes”. Piešiniai ir plakatai gali būti kuriami naudojant įvairią techniką. Piešinius, plakatus ir nuotraukas siųsti el. paštu turasvarniurp@gmail.com arba pristatyti į Varnių regioninio parko direkciją, Dumbrių g. 3 Ožtakių k., Varnių seniūnija, LT-88324, Telšių rajonas, iki sausio 31 d. Būtina nurodyti kūrinio pavadinimą, autorių, amžių, mokyklą.

II etapas - Baigiamasis renginys „Pamilkime pelkes” vyks vasario 2 d. 12 val. Varnių regioninio parko direkcijoje.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras