BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pažintis su vaistiniais augalais

Dubysos regioninio parko direkcija organizavo lauko seminarą „Vaistinė po kojomis”. Norinčių pažinti vaistinius augalus, sužinoti jų gydomąsias savybes sugužėjo daugiau kaip 40 entuziastų. Seminaro metu aplankyta įspūdinga Lelyko upelio atodanga, švento Jono šaltinėlis, Maslauskiškių vandens malūnas, braidyta Dubysos šlaitais ir pievomis.

Smalsuoliai mokėsi atpažinti ne tik vaistinius, bet ir maistinius augalus, kurie mūsų protėvius gynė nuo gamtos stichijų sukeltų badmečių. Įsitikinome, kad vaistinės česnakūnės lapai gali pakeisti česnakus, varnalėšų šaknys - miltus, o dilgėlės, garšvos, žliūgės, raktažolės lapai - salotas. Pačios reikalingiausios vaistažolės kiekvienai šeimai yra dilgėlės, čiobreliai, ramunėlės, našlaitės, kiaulpienės, dirviniai asiūkliai, liepžiedžiai, šermukšnio žiedai ir uogos. Pamiškėse auganti vingiorykštė - geriausias aspirinas, o šalpusnis - nepamainomas vaistas, gydant kosulį ir plaučių ligas. Drėgnose vietose augantis rausvai žydintis gaurometis - skaniausia lietuviška žalioji arbata. Visos žolės reikalingos ir gali būti naudingos, tik reikia išmokti jas pažinti, sužinoti jų naudingiausias savybes.

Pasak Dubysos regioninio parko direkcijos ekologo Vaido Greičiaus, jų regioninis parkas nutolęs nuo didesnių miestų ir greitkelių, todėl čia augantys vaistiniai augalai nesukaupia kenksmingų ir dažnai žmogui pavojingų cheminių medžiagų. Rinkti vaistažoles geriausia saugomose teritorijoje, kur gamta išties natūrali.

Kaip augaluose esančios medžiagos veiks žmogaus organizmą, priklauso ir nuo rinkimo laiko. Senovėje vaistažoles žmonės rinko linksmai nusiteikę, tam tikru laiku ir tam tikrose vietose.

Seminaro dalyviai įveikė net 7 kilometrų vaistažolių pažinimo kelionę. Žoliavimas - kaip „mankšta”, leidžianti semtis sveikatos iš augalų, žemės ir dangaus. Po žoliavimo keliautojai virė ir ragavo kvapnios žolelių arbatos, skanavo sveikuoliškų patiekalų.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

KristinaL2010-09-02 20:58

O kur suzinoti apie toki seminara? Labai noreciau i toki patekti.

Ekonaujienos.lt2010-09-03 16:49

Sekite naujienas Dubysos regioninio parko direkcijos svetainėje:
http://www.dubysa.info
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos svetainėje:
http://www.vstt.lt
Ir žinoma čia:
http://www.ekonaujienos.lt

Kai tik būna įdomių seminarų susijusių su gamta ir ekologija, mes visada stengiamės pranešti.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras