BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pažinkime šikšnosparnius drauge!


Šių metų pradžioje jaunieji Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos (SALD) nariai pradėjo vykdyti projektą Pažinkime šikšnosparnius drauge, kuris įgyvendinamas ES programos „Veiklus jaunimas” dėka. Šio projekto tikslas - suteikti galimybę Lietuvos kaimo vietovių jaunimui turiningai praleisti savo laisvalaikį tyrinėjant gamtą ir joje gyvenančius šikšnosparnius.

Lietuvoje gyvena apie 806 tūkst. jaunų žmonių (nuo 14 iki 29 m.), iš kurių maždaug 253 tūkst. gyvena kaimo vietovėse. Tokiose vietovėse yra ypač jaučiamas jaunimo užimtumo trūkumas, įvairių užimtumo ir laisvalaikio leidimo formų stoka. Todėl šiuo projektu jaunieji SALD nariai sieks pagyvinti kaimo vietovių jaunimo laisvalaikį, suburti juos kartu ir supažindinti su jų aplinkoje gyvenančiais šikšnosparniais. Projekto organizatoriai tikisi, kad bent dalinai padidins Lietuvos jaunimo susidomėjimą šikšnosparniais bei jų apsauga.

Kodėl šikšnosparniai?

Europoje dauguma šikšnosparnių rūšių yra saugomos, šios rūšys gyvena ir Lietuvoje. Pastaruoju metu šie žvėreliai sparčiai nyksta, to priežastimi tampa daugumos rūšių prisitaikymas gyventi kartu su žmogumi, kuris dažniausiai būna (dėl žinių stokos) skeptiškai prieš juos nusiteikęs. Mūsų krašte šikšnosparniai nėra pakankamai ištirti, todėl sunku užtikrinti jų apsaugą. Svarbus žingsnis šių žvėrelių išsaugojimo link yra visuomenės supratingumas ir pagalba. Tik bendromis visų neabejingų gamtos išsaugojimui žmonių bei mokslininkų pastangomis sugebėsime išsaugoti šikšnosparnius, gyvenančius žemėje jau daugiau nei 50 milijonų metų. Taip mes galėsime prisidėti prie mūsų faunos išsaugojimo ateities kartoms.

Projekto veikla

Šikšnosparnių saugojimo būtinybė skatina projekto iniciatyvinę grupę kartu su jaunimu iš įvairių Lietuvos miestelių ir kaimelių jais domėtis ir griauti su jais susijusius neigiamus stereotipus. Tuo tikslu tikimasi aplankyti bent 5 skirtinguose Lietuvos regionuose esančius miestelius/kaimelius ir kartu su ten gyvenančiu jaunimu pradėti diskusiją apie gamtą ir šikšnosparnius, apie Lietuvos ir Pasaulio šikšnosparnių biologinę įvairovę, šikšnosparnių ir žmogaus santykius, jų apsaugą ir kt. Vasara šikšnosparnių mylėtojai turės galimybę pažinti šikšnosparnius tiesiogiai: stebint juos, registruojant ir kabinant specialiai šiems gyvūnėliams sukonstruotus inkilus.

Spalio mėnesį planuojamas visų projekto dalyvių suvažiavimas, siekiant susipažinti, bendrauti, pristatyti savo veiklas, savo miestelių/kaimelių ir jų apylinkių gamtą, ypatybes. Kadangi pristatymas vyks laisva forma (spektaklis, improvizacija, dainelė ir pan.), jaunimas galės išreikšti save meniškai, o įvairūs žaidimai leis ne tik artimiau susipažinti ir susidraugauti, bet ir smagiai praleisti laiką. Suvažiavime dalyviai taip pat turės galimybę susipažinti ir pabendrauti su mokslininkais ir gamtos mokslų studentais, dirbančiais su šikšnosparniais.

Raginame iniciatyvų, šikšnosparniais besidomintį ir dėjų bei pasiūlymų turintį jaunimą, norintį daugiau sužinoti apie šį projektą bei jame sudalyvauti, rašyti mums chiroptera.lt@gmail.com arba skambinti tel. 868 307 510

Laukiame savanorių! Susipažinkime, bendraukime ir pažinkime šikšnosparnius drauge!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras