BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pavasariu kvepianti viktorina


Kiek bitė turi akių? Ar tikrai zebras baltas? Kam uodui 47 dantys? Ar tiesa, kad banginio liežuvis sunkesnis už dramblį? Tai ne ištraukos iš fantastinio romano, o tik dalelė klausimų, į kuriuos atsakymus sužinojo mokiniai, jau septintą kartą susirinkę į Stasio Šalkauskio gimnazijoje vykusią viktoriną „Langas į gamtą“ Tarptautinei Žemės dienai paminėti.

Dalyvavo 7-9 klasių mokinių komandos iš gimnazijos ir asocijuotų pagrindinių Dubijos, Zoknių, Ragainės, Salduvės mokyklų.

Mokiniai kūrybiškai pristatė savo komandas, savo, kaip jaunų žmonių, gamtos sampratą ir santykį su ja šiuolaikiniame urbanizuotame pasaulyje.

Dalyviai susikaupę sprendė teorines užduotis, kryžiažodžius, testus, ginčydamiesi atpažino paukščius ir jų gyvenamąsias nišas bei rudenį po medžiais pūpsančius grybus, kūrė saugaus grybavimo ir apsisaugojimo nuo erkių taisykles. Informacinių technologijų mokytojų paruoštose užduotyse mokiniai parodė meistriškumą ir geras žinias ieškodami informacijos. Kūrybiškumą ir fantaziją teko pasitelkti kuriant eilėraščius apie pavasarį ir reklaminius vaizdelius sveikos mitybos tema.

Daug emocijų sukėlė užduotis, kai reikėjo atpažinti, kokiam medžiui priklauso vos kelis pumpurėlius sukrovusi šakelė. Vieni tas šakeles uostė, kiti krapštė jų žievę, o drąsiausieji ryžosi pakramsnoti ir iš skonio atspėti, koks tai medis.

Viktorinos sumanytojai ir organizatoriai neskelbė laimėtojų ar pralaimėjusių. Visi dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais, gera nuotaika, o svarbiausia turėjo galimybę susipažinti su stebuklingu gamtos pasauliu, kurio dalis esame mes visi, pasauliu, kurio ateitis priklausys nuo ne tik nuo žinių, bet ir paprastos meilės ir pagarbos gamtai.

“Drąsinkime ateitį” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras