BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pavasaris miške, pavasaris ant palangės

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija jau pradeda pamokų gamtoje ciklą. Numatyti keturi renginiai: du skirti pažinti ir stebėti pavasarinę, bundančią gamtą ir du rudens grožybių pažinimui.
Pirmoji pamoka gamtoje „Pavasaris miške, pavasaris ant palangės” jau balandžio 12 d.

Šiais metais kaip niekad laukiame pavasario, o jis neskuba… Daugelis jau vasarį dairosi į palanges, į kambarinių gėlių vazonus - ar nepasirodė naujas ūglis, nepradėjo krautis pumpuras po žiemos ramybės. Balandį ar net kovą įprastai jau pradeda žydėti lazdynai, alksniai, žibuoklės, šalpusniai, taip pat nemažai miškų augalų vadinamų, bendru ir paslaptingu efemeroidų pavadinimu. Šio žodžio kilmė (gr. ephemeros - trumpalaikis, vienadienis) nusako pavasario augalų gyvenimo būdą. Vėliau, vasarą, daugelis jų pasislepia.

Kodėl šie augalai žydi tik pavasarį? Kokia ankstyvo žydėjimo prasmė? Ar daug tokių augalų pažįstame ir kiek įdomybių jie slepia? Apie tai sužinosite gamtos pamokoje, į kurią kviečia Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija. Čia ne tik pamatysime dalį pavasario augalų, bet sužinosite, kaip įsirengti pavasario salą Jūsų namuose įsirengiant žaliąją palangę, išeisite į trumpą išvyką, ieškosite pavasario ženklų bundančiame miške.

Pamoka gamtoje vyks 2012 m. balandžio 12 d., pradžia - 17.30 val., pabaiga - maždaug 19.00 val. Rinktis prie Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro (Džiaugsmo g. 44, Vilnius). Kviečiami dalyvauti jauni ir seni, visi - kam įdomi mūsų gamta. Apranga - tinkama nedideliam žygiui į gamtą (maždaug 1 km).

Užsiėmimas nemokamas!
Pamokas gamtoje jums dovanoja Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija.

Pamokos gamtoje planas

Susipažinimas
Augalų medžioklė „Žalieji drąsuoliai” Pavilnių regioniniame parke
Pastabiausiojo konkursas
Užsiėmimas Gamtos laboratorijoje
Akcija „Mano žalioji palangė”
Aptarimas

Užsiėmimo trukmė - apie 1,5 val.
Vedėjas - Almantas Kulbis, Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras, Ekologijos ir aplinkosaugos skyrius, tel. pasiteirauti 8 698 73203.

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras