BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paukščių stebėtojų klubas „Aves Lituania“

Šeštadienį, balandžio 30 d., Baltosios Vokės tvenkiniuose vyks naujo paukščių stebėtojų klubo „Aves Lituania” pristatymas. Klubo tikslas - įtraukti kuo daugiau Lietuvos ir užsienio žmonių į pasaulyje itin populiarų hobį - paukščių stebėjimą.

Milijonai planetos gyventojų semiasi įkvėpimo iš paukščių patrauklumo, grožio bei giesmių, puikiai ir itin turiningai praleidžia laiką gamtoje, kaskart sužinodami vis daugiau. Be estetinio grožio, čia svarbus ir azartas - pamatyti ir sužinoti daugiau. Svarbus sveikas kolekcionavimo jausmas - kiek pamatėte naujų rūšių, ar sugebėsite vėl jas atpažinti. Aktyvus domėjimasis paukščiais, „intymios” pažintys su jais kaip niekas didina gamtai neabejingų žmonių skaičių.

Lietuvoje tai dar mažai žinomas hobis. Nors tiek pagal mentalitetą, tiek pagal geografinę padėtį bei bendrąsias tautos vertybes jis neabejotinai užims rimtą vietą mūsuose. Tik pagalvokite - JAV tai antras hobis po sodininkystės, taip pat ir Anglijoje. Labai populiarus mūsų kaimynėse Skandinavijos šalyse. Beje, draugai estai ir čia mus bus perspjovę - pas juos paukščių stebėjimas rimtai pažengęs. Tad sieksime, kad itin produktyvus laiko leidimas gamtoje, stebėjimo įgūdžių stiprinimas, populiarėtų. Itin stiprėja regos ir klausos reakcija, kasdieniame gyvenime matote ir girdite daug daugiau - dėl paukščių stebėjimo. Smarkiai vystosi periferinė vizija, garsų diferenciacija.

Kodėl stebime paukščius? Kodėl ne kitas gyvūnų grupes? Trys dideli pliusai paukščių naudai - lengvai pamatomi, puikiai girdimi ir vizualiai tobuli. Čia nepamirškime sveiko kolekcionavimo - kokias rūšis pamatėte ir kur. Visa tai būtina fiksuoti. Juk tai brangiausia kolekcija, kokią gali turėti žmogus. Niekas jos iš jūsų negali atimti, jos nereikia apdrausti ar drebėti, kad įsiverš vagys ir ją išsineš.

Pirminė klubo užduotis - surinkti „kritinė masę” besidominčių šia veikla įvairių visuomenės sluoksnių atstovų, organizuoti susitikimus bei ekskursijas į ornitologiškai įdomiausias šalies vietas. Su mumis bus patyrę specialistai, kurie užtikrins, kad kelionės bus malonios visomis prasmėmis. Stengsimės plėsti besidominčiųjų ratą ir gausinti sąmoningų gamtos mylėtojų gretas Lietuvoje. Labai svarbi klubo savybė - jis ne elitinis, ne tik tiems, kurie jau gerai pažįsta paukščius. Jis visiems - tad preambulė yra nariams dalintis žiniomis, bendrauti, kurti sociumą, kurio šiais laikais pas mus taip trūksta. Klubas bendradarbiaus su įvariais profiliniais užsienio klubais ir skatins jų narių keliones į Lietuvą, o mūsiškių - pas juos. Tad tikslų tikrai ne vienas.

Išvykstame 9 val. iš Katedros aikštės, turistinių autobusų aikštelės. Pirmos 2-2,5 val. praeis, stebint paukščius. Po to, pikniko metu, vyks klubo prezentacija. Atsakysime į klausimus, kodėl milijonai žmonių civilizuotose šalyse renkasi paukščių stebėjimą, kaip savo pagrindinį hobį.

Labai prašome žiniasklaidos atstovus, nusprendusius dalyvauti renginyje, pranešti organizatoriams, kaip ketina vykti, ar reikės vietos autobuse ar automobiliuose.

Kontaktinis tel. 867702053

Algirdas Knystautas
Judėjimo „Už gamtą” vadovas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras