BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

“Paukščių palydų” savaitgalį į šiltuosius kraštus palydėjome virš 100 000 sparnuočių!

Pirmąjį spalio savaitgalį Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, vyko atsisveikinimo su į šiltuosius kraštus išskrendančiais paukščiais - Paukščių palydos. Lietuvoje Paukščių palydų renginiai organizuojami jau daugiau kaip dešimtmetį ir kasmet sulaukia gausaus dalyvių būrio. Šiemet Lietuvoje buvo surengta 24 paukščių palydų renginiai, kuriuose dalyvavo apie 400 žmonių. Į šiltuosius kraštus išlydėjome virš 100 000 sparnuočių. Kaip ir beveik kiekvienais metais, gausiausiai skrido kikiliai, nedaug nuo jų atsiliko varnėnai ir pempės.

Dažniausiai Paukščių palydų metu stebėti paukščiai per pastaruosius 5 metus:
2006                 2007                 2008                   2009             2010
Didžioji zylė      Varnėnas           Alksninukas         Kikilis            Kikilis
Kikilis                Pempė               Kikilis                   Laukys          Varnėnas
Juodoji zylė      Pilkoji gervė       Mėlynoji zylė        Keršulis        Pempė

Lietuvoje Paukščių palydų metu stebėti reti ir neįprasti šiam laikotarpui paukščiai: jūrinis sėjikas, remeza, uolinis kalviukas, mėlynuodegė, nykštukinė pečialinda, gegutė, startsakalis, svirbelis, raguotasis kragas.

Šiais metais Europoje paukščių palydų renginiai buvo organizuoti daugiau kaip 28-iose šalyse, kur buvo surengta virš 1000 renginių ir juose iš viso dalyvavo apie 60 000 žmonių. Visoje Europoje buvo suskaičiuota apie 2 730 000 išskrendančių paukščių. Informaciją apie kiekvienos paukščių palydas organizavusios šalies renginių, dalyvių stebėtų paukščių skaičių bei neįprastus stebėjimus surasite adresu http://www.vtaky.sk/ebw10.html

Lietuvos ornitologų draugijos (www.birdlife.lt) informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras