BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paukščių palydos 2011

Kaip ir kasmet, pirmąjį spalio savaitgalį, Lietuvos ornitologų draugija vėl kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones. Spalio 1-2 d. kviečiame prisijungti prie tūkstančių paukščių stebėtojų iš daugiau kaip 30-ties Europos šalių ir išlydėti išskrendančius sparnuočius. Šie metai yra unikalūs tuo, kad prisijungs ir Centrinės Azijos šalys. Šių metų šūkis - “Išsaugokime migruojančius paukščius!” (angl. Save migratory birds!)

Tradicinė, jau daugiau kaip dešimtmetį Lietuvoje organizuojama, “Paukščių palydų” vardu vadinama, atsisveikinimo su sparnuočiais šventė kasmet sulaukia didelio visuomenės susidomėjimo. Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje tapo tradicine švente. Tai puiki galimybė susitikti su bendraminčiais, aplankyti saugomas teritorijas, ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Nesvarbu, ar tu patyręs paukščių stebėtojas, ar niekada nesi stebėjęs paukščių gamtoje, ar jūs didelės įmonės vadovas, ar dar tik studentas, ar mokytojas, ar mokinys - prisijunk prie visoje Lietuvoje organizuojamų “Paukščių palydų” ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėk mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio.

Ir nesvarbu, ar tai bus ekskursija po apylinkes, ar šventė su specialia programa, ar grupės bendraminčių pasivaikščiojimas po rudenėjančią gamtą - užregistruokite savo renginį ir tegul prie jūsų prisijungia dar daugiau žmonių. Renginį užregistruoti galima el.paštu gediminas.petkus@birdlife.lt atsiuntus specialią anketą, kurią rasite šio straipsnio pabaigoje.

Pagrindinis palydų akcentas - visuotinė paukščių apskaita su greito informavimo akcija, kurioje dalyvauti gali visi - ir maži, ir dideli, ir gerai pažįstantys paukščius, ir skiriantys vos kelias jų rūšis. Todėl visus, pirmąjį spalio savaitgalį stebėjusius paukščius, prašome užpildyti ANKETĄ ir iki spalio 2 dienos (sekmadienio) 15 val. atsiųsti Lietuvos ornitologų draugijai el. paštu lod@birdlife.lt arba faksu (8 5) 213 04 98. Draugijos būstinėje budintys asmenys susumuos visus rezultatus ir juos perduos Europos paukščių stebėtojų (EuroBirdwatch11) koordinaciniam centrui, kuris šiais metais yra Šveicarijoje Paukščių apsaugos draugija (SVS/BirdLife Switzerland - the BirdLife partner in Switzerland).

RENGINIO REGISTRAVIMO ANKETA

STEBĖJIMŲ PATEIKIMO DATA

Lietuvos ornitologų draugijos informacija,
www.birdlife.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras