BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Patvirtinta metinė pagrindinių miško kirtimų norma

Vyriausybė patvirtino šalies valstybinės reikšmės miškų metinę pagrindinio kirtimo normą 2014-2018 m. laikotarpiu - 11 168 ha plyno kirtimo ploto ekvivalento, jame leidžiant iškirsti iki 3145 tūkst. kubinių metrų likvidinės medienos. Ši norma, palyginti su 2009-2013 m., padidėjo nedaug - apie 6 proc. Ji nustatyta atsižvelgus į šalies valstybinės reikšmės brandžių ir perbrendusių ūkinių miškų kiekybinius ir kokybinius parametrus, nustatytus pagal valstybinės miškų inventorizacijos duomenis.

Ekonaujienos.lt nuotr.

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Miškų departamento Miškotvarkos ir miško išteklių skyriaus vedėjas Viktoras Karašauskis, prognozuojama, kad esant tokiai pagrindinio miško kirtimo normai III-IV grupės miškuose nuolat didės brandžių pušynų plotai, stabilizuosis brandžių eglynų, beržynų ir baltalksnynų plotai, mažės brandžių drebulynų ir juodalksnynų. Tai leistų iš dalies išspręsti su ekonominiais nuostoliais susijusias problemas perbrendusiuose IV miškų grupės minkštųjų lapuočių medynuose ir užtikrintų stabilų pagrindinį miško naudojimą iki 2030 metų.

Siūlomos 2014-2018 m. valstybinės reikšmės miškų pagrindinio miško naudojimo kartu su ugdomaisiais ir kitais tarpiniais kirtimais metinės apimtys artės prie 4,4 mln. kubinių metrų likvidinės medienos tūrio, bet išliks gerokai mažesnės už bendrąjį tūrio prieaugį, t. y. sudarys 75 proc. III-IV miškų grupės, arba 67 proc. visų šalies valstybinių miškų medynų bendrojo tūrio prieaugio.

Patvirtinta metinė pagrindinio kirtimo norma yra racionali ekonominiu požiūriu ir leidžia vykdyti visas kitas svarbias miško funkcijas - aplinkosaugines ir socialines.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras