BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Patikslintos nuostatos dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus

Seimas priėmė Elektros energetikos ir Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymų pataisas (projektai Nr. XIP-4329(2), Nr. XIP-4330(2), kuriomis nutarta patikslinti nuostatas dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus.

Galiojantis Elektros energetikos įstatymas nustato, kad leidimas plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus yra išduodamas asmenims, atitinkantiems teisės akte įtvirtintus reikalavimus, ir tinklų operatoriui patvirtinus gamintojo elektros įrenginių prijungimo prie perdavimo ar skirstomųjų tinklų galimybę arba pareiškėjui pateikus dokumentus, pagrindžiančius planuojamą prisijungimą prie veikiančios tiesioginės linijos, ar kartu pateikiant prašymą leidimui tiesti tiesioginę liniją gauti, taip pat asmenims nuosavybės teise turintiems ar kitais teisėtais pagrindais valdantiems žemės sklypą teritorijoje, kurioje numatoma verstis šiame įstatyme nustatyta leidimais reguliuojama veikla.

Pagal priimtus pakeitimus leidimas plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus taip pat bus išduodamas asmenims turintiems pastato savininko ar bendraturčių sutikimą dėl elektrinės statybos ir jos eksploatavimo, kai elektros energijos gamybos įrenginius planuojama įrengti ant pastato ar jo konstrukcijos dalies.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, šios pataisos leis nereikalauti žemės nuosavybės teisių, kai elektros energijos gamybos įrenginius bus planuojama įrengti ant pastato ar jo konstrukcijos dalies, ir tam pakaks pastato savininko ar pastato bendraturčių sutikimo.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras