BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Patikslintas maisto produktų su GMO sąrašas


Foto (c) www.environmentalgraffiti.com

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuolat vykdo maisto tvarkymo subjektų veiklos kontrolę – tikrina naudojamų genetiškai modifikuotų žaliavų ženklinimą ir atsekamumą.

Padidėjus visuomenės dėmesiui genetiškai modifikuotiems organizmams, VMVT nuolat rengia ir teikia informaciją vartotojams internetiniame puslapyje (www.vet.lt) apie produktus, pagamintus naudojant genetiškai modifikuotas žaliavas.

Šiuo metu VMVT internetiniame puslapyje patalpintas patikslintas prekyboje esančių maisto produktų, kurių sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų, sąrašas. Jis papildytas UAB „Rivona“ kulinarijos ceche (Perkūno g. 4, Rokiškis) kepamais 21 pavadinimo kulinariniais gaminiais, kurie kepami aliejuje, pagamintame iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių – mini varškės spurgos, puošti žagarėliai, varškės spurgos, čeburekai su mėsa, spurgos su daržovėmis, spurgos su mėsos įdaru, spurgos su džemu, beliašai, Kijevo kotletai, kotletai: Jūratė, Astra, lietiniai su džemu, lietiniai su varške, lietiniai su vištienos krūtinėle, kepta vištienos file, kiaulienos šnicelis, keptas karbonadas, žemaitiški blynai, duona su česnaku.

„Šis genetiškai modifikuotų maisto produktų sąrašas nėra baigtinis, jis nuolat keičiasi, gamintojai sukuria vis naujų maisto produktų, kurių sudėtyje naudojamos genetiškai modifikuotos žaliavos ar produktai. Tačiau prekiauti galima tik iš ES įteisintų augalų veislių pagamintais maisto produktais“, – sakė VMVT Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

VMVT primena, kad šiuo metu respublikos prekyboje yra:

22 pavadinimų genetiškai modifikuoti augaliniai aliejai, kurie pagaminti iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių arba kurių sudėtyje yra aliejaus, pagaminto iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių – Tautas, Aukselis, Grace, Jasmine, Brolio, Optima linija, Luccia, Omili, Huilor, Sodžiaus, Kolumbo, Saulutė, Augalinis aliejus, Oilio, Perla, Tėviškės, Caroli, Dolores, Lankų, Flarina, Karolina, Maxima.

7 pavadinimų margarinai, tepūs riebalų mišiniai, kurių sudėtyje yra aliejaus, pagaminto iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių – Aukselis, Optika linija, Aima, tepūs riebalų mišiniai Sodžiaus, Aiwa, Luxua light, Riebalų tepinys 25 procentų riebumo.

10 pavadinimų saldumynai, kurių sudėtyje yra genetiškai modifikuotų sojų produktų – šokoladiniai kiaušiniai su siurprizu: ANL Heros, Turto, ANL Hanny, Elvan, ANL My Chick, ANL Space, ANL Formula, Jungle, Focus, saldainiai su žaisliuku Chik&Duck.

1 pavadinimo majonezas, kurio sudėtyje yra sojų aliejaus, pagaminto iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių – Sodžiaus Provanso (Vokietija).

2 pavadinimų maisto papildai, kurių sudėtyje yra genetiškai modifikuotų sojų produktų, Hair / Skin / Nail Hard Kapsule (JAV),  Memortop (JAV), Power Multi Vit 90 Lithu (Kanada).

1 pavadinimo skrudinta duona, kuri buvo kepta sojų aliejuje, pagamintame iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių – Kaziuko skrudinta duona

VMVT informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Lina2009-10-01 11:45

Ne OPTIKA LINIJA, o OPTIMA LINIJA

Rašyti komentarą

Tavo komentaras