BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pateikusiai į rinką pavojingus žaislus bendrovei skirta bauda

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba rugsėjo 30 dieną išnagrinėjo bylą dėl UAB „Viskas už vieną eurą” pavojingų ne maisto produktų - 3 vienetų lėlių rinkinio, lėlės „Fairy girl” ir lėlės „Fashion season” - pateikimo į rinką ir skyrė bendrovei baudą. Šie žaislai pagaminti Kinijoje.

Atlikus UAB „Viskas už vieną eurą” parduotuvėse atrinktų žaislų laboratorinius tyrimus nustatyta, kad juose cheminių medžiagų - ftalatų - koncentracija net 250 kartų viršija Europos Sąjungos ir Lietuvos teisės aktais nustatytą didžiausią leistiną šių medžiagų koncentracijos kiekį.

Tuo buvo pažeisti produktų saugą reglamentuojančių teisės aktų nustatyti produktų saugos reikalavimai, kad ftalatai negali būti naudojami kaip medžiaga arba mišiniuose, jeigu jų koncentracija žaisluose ir vaikų priežiūros prekėse yra didesnė kaip 0.1 % plastifikuotos medžiagos masės, o žaislai ir vaikų priežiūros prekės, kuriuose ftalatų koncentracija yra didesnė už aukščiau nurodytą, negali būti tiekiami rinkai.

Lietuvos Respublikos ūkio ministro 1999 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 450 patvirtintame Žaislų saugos techniniame reglamente nustatyta, kad tiekiami į rinką žaislai, naudojami pagal paskirtį ar numanomu būdu, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį, turi nekelti pavojaus juos naudojančių ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Taip pat šiame reglamente nustatytas reikalavimas kad žaislai būtų suprojektuoti ir pagaminti taip, kad naudojami nekeltų pavojaus sveikatai ar rizikos susižeisti juos nurijus, įkvėpus ar jais palietus odą, gleivinę ar akis.

Atlikusios patikrinimus Valstybinės produktų saugos kontrolės institucijos pritaikė produktų pateikimo į rinką ribojimo priemones: uždraudė teikti į rinką pavojingus žaislus - 3 vienetų lėlių rinkinius, lėles „Fairy girl” ir „Fashion season, įpareigojo importuotoją UAB „Viskas už vieną eurą” pašalinti pavojingus produktus iš rinkos ir įspėti vartotojus apie susijusią su pavojingais produktais riziką bei sugrąžinti šiuos produktus iš vartotojų.

Ištyrusi bylos aplinkybes, pateiktus įrodymus, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba už Produktų saugos įstatymo įstatymo 8 straipsnio 1 punkto pažeidimą nutarė skirti UAB „Viskas už vieną eurą” 4000 litų baudą.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras