BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Patarimai, kaip sumažinti spinduliuotės poveikį, naudojantis mobiliuoju telefonu

Elektromagnetinių laukų ir bangų šaltiniai yra natūralūs (esantys gamtoje) ir dirbtiniai - sukurti žmogaus veiklos. Natūralūs yra Žemės atmosferos elektrinis ir Žemės magnetinis laukai, atmosferos iškrovų kuriamos elektromagnetinės bangos, saulės ir kitų dangaus kūnų skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė. Natūralių šaltinių elektromagnetiniai laukai yra būtini, o patys šaltiniai žmogaus galioms nepavaldūs. Tačiau technologijų raida mus atvedė į tokius laikus, kai žmonijos veiklos sukeltų elektromagnetinių impulsų srautai milijonus kartų viršija tuos, kurie veikė žmones, gyvenusius prieš šimtą metų.

Žmogaus organizmas reaguoja į visų elektros linijų bei instaliacijų, namų ir biuro elektroninę įrangą, mikrobangų krosnelių ir net palydovinių, radijo bei televizijos sistemų elektromagnetinius spinduliavimus. Atliktų mokslinių tyrimų rezultatai, kuriuos patvirtino Pasaulio sveikatos organizacija, liudija, kad ypatingai didelę grėsmę visuomenės sveikatai kelia mobiliojo ryšio įrenginių skleidžiama spinduliuotė, nes mobiliųjų telefonų vartotojų skaičius yra didelis (jau apie 5 mlrd. visame pasaulyje, kai 2005 m. buvo užfiksuota 2 mlrd. vartotojų) ir jis auga stulbinančiais tempais.

Norint sumažinti mobiliojo ryšio elektromagnetinės spinduliuotės poveikį žmogaus organizmui, rekomenduojama imtis šių saugumo priemonių:

1. Mobiliuoju telefonu skambinkite tik tuomet, kai yra būtina, ir stenkitės, kad pokalbiai būtų kuo trumpesni. Telefoną prie ausies dėkite tik po susijungimo, nes sujungimo metu spinduliuotė didžiausia. Naudokite laisvų rankų įrangą, kurios dėka savo mobilųjį telefoną galėsite laikyti daugiau nei 30 cm atstumu nuo kūno - taip sumažinsite spinduliuotės poveikį. Naudokitės telefono garsiakalbiu.

2. Nesinešiokite mobiliojo telefono tiesiogiai prie kūno. Nustatyta, kad ir budėjimo rėžime mobilūs telefonai spinduliuoja silpnus laukus, kurie organizme gali sukelti negatyvius pokyčius.
Spinduliuotė visą laiką sklinda naršant mobiliuoju telefonu internete.

3. Vaikams ir paaugliams mobiliojo telefono apskritai nederėtų naudoti, nes jie vis dar auga. Kadangi vaikų ir paauglių svoris yra mažesnis, spinduliuotė daro didesnę žalą, ypač smegenims, taip pat didesnis poveikis tenka reprodukciniams organams.

4. Telefonais neturėtų naudotis nėščios moterys. Spinduliuotę sugeria skystis, kuriame vystosi vaisius. Taip pat nėščiosios turėtų vengti elektromagnetinio apšvitinimo iš šalia esančių žmonių, besinaudojančių mobiliuoju ryšiu. Mobiliųjų telefonų nederėtų naudoti vyresnio amžiaus ar silpnos sveikatos žmonėms. Spinduliuotė dar labiau susilpnins organizmą.

5. Nelaikykite įjungto mobiliojo telefono naktį greta lovos, nes net ir budėjimo režime jis reguliariai skleidžia spinduliuotę, kontaktuodamas su artimiausiai esančio mobiliojo ryšio antena.

6. Nenaudokite mobiliojo telefono, kai esate važiuojančioje transporto priemonėje, pavyzdžiui, traukinyje, autobuse ir t. t., kadangi mobiliojo telefono antena nuolatos ieškos maksimalaus signalo stiprumo ir dėl to sustiprės telefono spinduliuotė.

7. Rinkitės mobilųjį telefoną su išorine antena - bekryptė antena siunčia signalus maksimaliai efektyviai ir todėl jai prireikia silpnesnio signalo, nei integruotajai antenai.

8. Rekomenduojama gyvenamąją vietą rinktis kuo toliau nuo mobilaus ryšio bazinių stočių, nes jose įrengtos antenos (kartais net kelios) skleidžia elektromagnetinę spinduliuotę, pavojingą žmonių sveikatai.

9. Bevielio interneto ryšio įranga taip pat skleidžia žmogaus sveikatai pavojingą elektromagnetinę spinduliuotę, todėl rekomanduojama rinktis laidinį internetą.

ŽL informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

dov2011-10-25 10:23

Sveiki!

Esame studentų komanda, dalyvaujanti projekte „Idėja“. Mes siūlome naują idėją, galinčią patobulinti šiukšlių rūšiavimą ir perdirbimą Lietuvoje. Šia apklausa siekiame išsiaiškinti, ar šis būdas būtų efektingas Vilniaus gyventojų tarpe. Jūsų nuomonė mums labai svarbi! Tad prašome užpildyti šią anketą:

h t t p://w w w. publika. lt/apklausa-15-4ea3d6299e0aa.ht ml
(nukopijuokite nuorodą ir panaikinkite tarpelius tarp raidžių)

Ačiū!

merfise2013-05-27 09:09

Ačiū už straipsnį

Rašyti komentarą

Tavo komentaras