BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paskutinė GMO vakarienė

Paskutine GMO vakariene

Tikintiesiems visiškai demokratiškai išsirinkus Dievo įpėdinį – viso pasaulio dvasinį vadą, priartėjo viena iš Žemės dienų – gera proga atsikratyti nedieviškos kilmės produktų – genetiškai modifikuotų velnio sėklų.

Kovo 20 d. 15.00–18.30 val. Kudirkos aikštėje susivienijimo Žali.lt iniciatyva organizuojama akcija „Paskutinė GMO vakarienė“, kurios metu visuomenei bus pristatytas stalas su mūsų šalies rinkoje esančiais iš GMO pagamintais produktais.

Akcijos metu dalyviams bus siūloma pasivaišinti šiais produktais, supažindinant juos su GMO mitais, realybe ir juose slypinčiais pavojais.

Visus, norinčius apsaugoti mūsų gamtą ir žmonių sveikatą, bei aiškiai žinoti, kokį maistą vartojame, turint aiškią galimybę atsisakyti vartoti GMO, kviečiame prisijungti ir aktyviai sudalyvauti, susipažinti su šia sritimi ir išsakyti savo nuomonę.

Tą pačią dieną Seime įvyks iniciatyvinės grupės „Lietuva be GMO“, Lietuvos žaliųjų judėjimo, Susivienijimo Žali LT ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungos organizuojama konferencija „Socialiai atsakingas verslas ir genetiškai modifikuoti organizmai“:

Programa

10.30 – Dalyvių registracija

11.00 – LR Seimo narių Aurelijos Stancikienės ir Rimos Baškienės sveikinimo žodis

11.10 – Prof. Antanas Svirskis, Iniciatyvinės grupės „Lietuva be GMO“ garbės narys. Įvadinis pranešimas.

11.25 – Egidijus Čibirauskas, Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovas (Friends of Earth Lithuania). Kokį ekologinį pėdsaką palieka GMO pramonė ir kodėl tai turi rūpėti kiekvienam vartotojui.

11.40 – Aušra Išarienė, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja. „Genetiškai modifikuotų maisto produktų kontrolė, ženklinimas“.

11.55 – Andrejus Gaidamavičius, Iniciatyvinės grupės „Lietuva be GMO“ koordinatorius. Gyvulinės kilmės produktų, gautų maitinant gyvūnus GM pašarais, ženklinimo poreikis ir problemos.

12.10 – Lina Brogaitė-Kažemėkas, teisininkė. Kūdikių maisto ženklinimo etinės ir teisinės problemos.

12.25 – Virginija Vingrienė, susivienijimo „Žali.lt“ koordinatorė. Savanoriško produktų, kurie nėra GMO kilmės, ženklinimo patirtis Europoje ir tokio ženklinimo perspektyvos Lietuvoje.

12.40 – Artūras Nečejauskas, Lietuvos atsakingų restoranų ir tiekėjų tinklo vadovas. Socialiai atsakingi restoranai ir GMO.

12.55 – Janis Ulme, Visuomeninės organizacijos „Latvijos Žemės draugai“ vadovas (Friends of Earth Latvia). Verslininkų švietimo apie GMO patirtis Latvijoje.

13.10 – Dorota Metera, Lenkijos ekologinės žemdirbystės prezidentė. Pasipriešinimo GMO pramonei iniciatyvos Lenkijoje.

13.25 – Diskusija su verslininkais, už maisto saugą atsakingais pareigūnais, nevyriausybinių organizacijų atstovais.

14.00 – Konferencijos uždarymas.

Norintys dalyvauti konferencijoje registruojasi iki kovo 19 dienos el.paštu gmo@zalieji.lt, telefonu +370 685 06711.

Daugiau informacijos apie konferenciją čia.

Renginys Facebook‘e.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras