BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paskutinė Eko laboratorijos sesija skirta tekstilei

Penktadienį Vilniuje prasideda paskutinė Eko laboratorijos kūrybių dirbtuvių sesija. Dirbtuvių tema - tekstilė. Medžiagą dirbtuvėms parūpino baldininkai, nenorintys, kad nebereikalingos medžiagų atraižos keliautų į šiukšlynus. Dirbtuvėms vadovaus patyrusi tekstilininkė Inga Betuža - Bertuža.

Baldų gamintojai džiaugiasi, kad jų gamybos procesuose nepanaudotos atraižos pateks į kūrybiškas rankas: ,,Gamindami baldus pagal architektų ir dizainerių užsakymus medžiagas turime atsisiųsti iš viso pasaulio manufaktūrų. Nekyla rankos išmesti šių išskirtinių medžiagų likučių, todėl džiaugiamės, kad Eko laboratorijos dalyviai juos prasmingai panaudos”, - sakė baldų gamybos įmonės “Sedes Regia” direktorius Aurimas Kundelis. Iš jo vadovaujamos įmonės į Eko laboratoriją atkeliavo ne tik įprastos medžiagos - sinteponas, porolonas, plastikas, bet ir unikalių bei retų gobelenų atraižos.

“Pirmoji Eko laboratorijos kūrybinė sesija buvo skirta elektroninių prietaisams, antroji - mašinų detalėms, o šią savaitę dalyviai kurs naujus daiktus iš senų tekstilės atraižų. Pirmųjų dviejų kūrybinių sesijų darbo rezultatas - puikūs ir gražūs daiktai: interjero detalės, baldai, papuošalai, - įspūdžiais dalijosi Eko laboratorijos idėjos autorė Augusta Imbrasienė. - Tikimės, kad ir ši sesija bus tokia pat produktyvi ir kūrybinga.”

Šį savaitgalį Eko laboratorijoje kartu su kitais dalyviais darbuosis ir močiutė Alfonsina, savo pamoka, kaip iš plastikinių maišelių pasigaminti kilimėlį, jau išgarsėjusi ekologiją mėgstančių žmonių tarpe. Sesijoje sukurtus daiktus bei jų gamybos procesą artimiausiu laiku bus galima pamatyti interneto svetainėje www.ekolaboratorija.lt.

Eko laboratorijos bandymai vyksta visą liepos mėnesį. Kiekvienas, norintis pats išbandyti ekologišką kūrybą, idėjų gali pasisemti apsilankęs interneto svetainėje www.ekolaboratorija.lt. Pasibaigus kūrybiniams bandymams, pagaminti daiktai bus eksponuojami viešai. Įdomiausių ir originaliausių kūrinių autoriai bus apdovanoti aplinkai draugiškais prizais.

Eko laboratorijos bandymus organizuoja ekologinis meno bei pilietinės iniciatyvos projektas „Eko laboratorija”, kurio tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitos problemą, skatinti mažiau vartoti, panaudoti senus ar jau išmestus daiktus, o taip pat neužmiršti atliekas tvarkingai rūšiuoti.

Eko laboratorija - tai Britų tarybos projekto „Iššūkis Europai” dalis. “Iššūkis Europai” siekia parodyti, kad aktyvūs žmonės, tiesiogiai nesusiję su aplinkosauga, gali pasiūlyti šviežių ir stiprių idėjų, kurios pakeis blogėjančią klimato kaitos situaciją.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras