BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paskelbtas atliekų rūšiavimo gamyklos konkursas

Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras paskelbė konkursą komunalinių atliekų mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginių projektavimui, statybai ir eksploatavimui. Atliekų rūšiavimo gamykla turi būti pastatyta iki 2014 metų birželio mėnesio.

„Tai didelis žingsnis į priekį atliekų tvarkymo srityje. Mes nepaliksime ateities kartoms savo šiukšlių, nes pastačius atliekų rūšiavimo gamyklą bus užtikrintas biologiškai skaidžių atliekų tvarkymas - gyventojų neišrūšiuotos komunalinės atliekos bus papildomai rūšiuojamos atskiriant antrines žaliavas (stiklą, popierių, plastiką, metalą) tolimesniam apdirbimui, o biologiškai skaidžios atliekos bus apdorojamos”, - sakė Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus.

Taip būtų įvykdytos ir Europos Sąjungos nustatytos atliekų tvarkymo normos ir sąlygos - iki 2013 metų sausio 1 dienos Lietuva įsipareigojo iki 50 procentų sumažinti biologiškai skaidžių atliekų patekimą į sąvartyną. Už šių reikalavimų nesilaikymą gali būti skiriamos baudos, siekiančios iki 100 tūkstančio eurų (apie 345 tūkstančius litų) per dieną.

Šiuo metu į Kazokiškių sąvartyną atliekos vežamos iš Vilniaus, Vilniaus rajono, Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės savivaldybių. Pirma Kazokiškių sąvartyno sekcija jau beveik užpildyta, šiuo metu įrengiama antra.

„Apdorotos atliekos gali būti naudojamos ir deginimui, kas sumažintų ir šilumos kainą. Atliekų rūšiavimo gamykla išspręs viso Vilniaus regiono ekologines bei ekonomines problemas. Planuojame, kad pastačius atliekų rūšiavimo gamyklą, Kazokiškėse nebereikės įrengti naujų sekcijų, kurių dar suplanuota įrengti 4. Įrengti vieną sekciją sąvartyne kainuoja 14 mln. Lt.

Gamykla bus statoma naudojant moderniausias technologijas. Visos atliekos bus rūšiuojamos uždaroje patalpoje su minusiniu oro spaudimo, kas reiškia, kad oras bus paimamas iš aplinkos, tačiau nemalonūs kvapai iš ten neišeis”, - sakė J.Pinskus.

Bendra projekto vertė 130,8 mln. Lt., iš jų - apie 101 mln. Lt. ES lėšų. Likusias lėšas skyrė visos Vilniaus apskrities savivaldybės.

Iš viso 2011 metais į Kazokiškių sąvartyną buvo atvežta 263 tūkstančiai tonų atliekų, iš jų 212 tūkstančių tonų (apie 80 procentų) iš Vilniaus miesto.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras