BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paskelbta ilgai slėpta sutartis, kuria mažamečiams vaikams uždrausta kalbėti apie skalūnų dujas

isslaptinta-02

Didžiausias Pitsburgo dienraštis „Pittsburgh Post-Gazette“ paskelbė anksčiau slaptą sutartį tarp skalūnų dujų bendrovės ir Hallowichių šeimos, kuria šios šeimos nariams, tarp jų ir dviem mažamečiams vaikams, ne tik iki gyvenimo pabaigos uždrausta kalbėti apie skalūnų dujų gavybą, bet ir nurodoma, kur jie negali gyventi.

Ši konfidenciali sutartis buvo paslaptingai dingusi iš bylos, su kuria Vašingtono apygardos teismas leido susipažinti visuomenei, todėl teisėja Debbie O’Dell-Seneca nurodė pateikti jos kopiją (daugiau apie tai ČIA).

Vakar tarptautinį rezonansą sukėlusio dokumento kopija buvo atsiųsta teismui („Pittsburgh Post-Gazette“ paskelbtą originalą rasite ČIA).

560xdokumentas_-03 Su šiuo unikaliu dokumentu būtų labai sveika susipažinti aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui, parsivežusiam iš JAV „Marcellus“ skalūnų telkinio kuo puikiausius įspūdžius.

 

„Hallowichiai, kartu ir atskirai, sutinka, kad jie negali tiesiogiai ar netiesiogiai daryti jokių pareiškimų ar teikti komentarų trečiosioms šalims, ar suteikti pagrindą pareiškimams ar komentarams apie Operatorius arba naftos ir dujų gavybą, hidraulinį skaldymą, savo patirtis, susijusias su Operatorių veikla, gamtinių dujų gręžinius ar kitus technologinius procesus, ar veiklą Marcellus skalūnų telkinyje, įskaitant bet kokius pareiškimus anksčiau nurodytais klausimais viešojoje erdvėje, žiniasklaidos priemonėms (įskaitant radijo, spaudos, televizijos ar interneto portalų naujienų tarnybas bei komentatorius ar viešosios informacijos rengėjus), bet kokiose publikacijose ar per internetą, įskaitant bet kokių komentarų rašymą socialiniuose tinkluose, tarp jų Facebook, Twitter, asmeniniuose ar kolektyviniuose tinklaraščiuose, taip pat dalyvavimą viešuose susitikimuose, vaizdo ar kitos medžiagos skelbimąYouTube ar bet kurioje kitoje panašioje interneto svetainėje ar paskyroje, bendravimą su grupėmis, asociacijomis ar organizacijomis, kurių pagrindinis tikslas yra pasipriešinimas naftos ar dujų verslo plėtrai, gavybai, transportavimui ar su tuo susijusioms veikloms“, – rašoma prieš porą metų pasirašytoje sutartyje (žr. 13–14 psl.).

Dokumente nėra jokių išlygų, kad šie apribojimai, numatyti iki gyvos galvos, būtų netaikomi Hallowichių vaikams. Anot „Pittsburgh Post-Gazette“ teisininko Fredericko Franko, formuluotė „Hallowichiai, kartu ir atskirai“ teisine prasme apima visus šios šeimos narius ir taikoma kiekvienam jų individualiai, taip pat ir mažamečiams mergaitei ir berniukui, kuriems sutarties pasirašymo dieną buvo septyneri ir dešimt metų.

„Hallowichių vaikai yra šios sutarties šalys, tėvai Stephanie ir Chrisas Hallowichiai, sudarydami šią sutartį, veikė jų vardu“, – teigia F. Frankas. Jis pabrėžė, kad užaugę Hallowichių dukra ir sūnus galės ginčyti savo tėvų teisę atimti iš jų pirmojoje JAV Konstitucijos pataisoje įtvirtintą teisę į žodžio laisvę.

Be to, šia sutartimi Hallowichių šeimos nariams uždraudžiama apsigyventi arčiau nei 2 mylių atstumu nuo bet kurios Marcellus telkinyje esančios dujų verslovės, priklausančios kompanijai „Range Recourses“ ir kitoms dokumente minimoms bendrovėms.

Sutartyje įrašytas ir Hallowichių pareiškimas, kad šalia jų ūkio buvusi dujų verslovė nepadarė jokios žalos šeimos sveikatai ir nesukėlė jokių grėsmių. Anot šeimos advokato Peterio Villari, toks pareiškimas buvo viena iš sąlygų, kurias iškėlė naftos ir dujų kompanija.

Savo ruožtu verslininkai įsipareigojo sumokėti Hallowichiams 750 000 dolerių.

Anksčiau Stephanie ir Chrisas Hallowichiai kaltino naftos ir dujų kompaniją sukėlus pavojų jų mažamečių vaikų sveikatai ir sunaikinus 4 hektarų ūkį Maunt Plezante Pensilvanijos valstijoje, kai kaimynystėje buvo pradėti eksploatuoti keturi dujų gręžiniai, dujų suspaudimo stotis ir nuotekų rezervuaras, iš kurio besisunkiantis nuodingas vanduo, Hallowichių teigimu, užteršė jų vandentiekį ir sukėlė įvairių negalavimų.

Nors su verslininkais pasirašyta sutartis užčiaupė Hallowichius, internete galima rasti įrašą, kuriame Stephanie pasakoja apie chemines medžiagas, rastas jų vandenyje:

Šaltinis: post-gazette.com

Susiję: Siekiama išviešinti sutartį, pagal kurią mažamečiams vaikams uždrausta kalbėti apie skalūnų dujas

Ekspertai.eu logo

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras