BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paskelbta Europos šalyse perinčių kormoranų suvestinė

Kormoranų tyrimų grupė, įsteigta prie pasaulinės gamtosauginės organizacijos „Wetlands International”, kuruojančios tarptautines vandens paukščių apskaitas, šiemet paskelbė 2012 metais Europoje vykdytos didžiojo kormorano (Phalacrocorax carbo) perinčios populiacijos inventorizacijos rezultatus. Šioje suvestinėje pateikti duomenys apie kiekvienoje šalyje perinčių porų gausą bei paplitimą, aptarta jų būklė bei pagrindiniai ją įtakojantys faktoriai.

Joje atskirai pateikiama situacija Lietuvoje. Daugiau informacijos surasite išsamioje ataskaitoje anglų kalba.

Didysis kormoranas (Phalacrocorax carbo). Wikimedios nuotr.

Didysis kormoranas (Phalacrocorax carbo). Wikimedios nuotr.

Atskirai būtina pažymėti, kad tai pirmoji paskutinės inventorizacijos suvestinė, nes kai kurių šalių (Prancūzijos, Olandijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos ir Ukrainos) 2012 metų duomenys kiek vėliau bus apibendrinti atskiroje - antroje ataskaitoje. Joje taip pat bus pateikiama informacija apie didžiojo kormorano populiacijos 2013 metų apskaitų rezultatus Rumunijoje bei Turkijoje. Kelių šalių duomenys nebus įtraukti į bendras suvestines dėl nepakankamos apimties apskaitų (Albanija, Makedonija, Rusija, Moldova, Užkaukazės respublikos, dalis Norvegijos, Didžiosios Britanijos ir Airijos). Kartu pažymime, kad Kormoranų tyrimų grupė nuolatos renka duomenis apie žiemojančių ir perinčių didžiųjų kormoranų gausą bei paplitimą. Todėl vertingi ir kitų metų, nei organizuojamos tarptautinės apskaitos duomenys.

Lietuvos ornitologų draugijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Antanas2015-09-11 09:24

Šis parazitinis paukštis, darantis vien tik žalą gamtai ir žuvies ištekliams, jau skaičiuojamas dešimtimis tūkstančių. Šiuo metu vykdoma akciją prieš didžiojo kormorano invaziją. Surinkti parašai bus perduoti Aplinkos ministrui- tikslu skubiai keisti didžiojo kormorano populiacijos gausos reguliavimo plano nuostatas ( patvirtintas 2013-12-31 LR Aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-1001), kurios įteisino Lietuvos retųjų paukščių naikinimą ir iš esmės yra populistinės ir neįgyvendinamos. Lietuvos ornitologų draugija mato vaizdą tokį, kokį nori matyti, tačiau ignoruoja realybę.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras