BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žalioji ekonomika ar socio-ekologinė transformacija? Profesoriaus Ulrich Brand paskaita

Naujosios kairės 95 auditorijos ir DEMOS Kritinės minties institutas kviečia birželio 4 d. (antradienį), 18.30 val., La Boheme dalyvauti Vienos universiteto profesoriaus Ulrich Brand paskaitoje „Žalioji ekonomika ar socio-ekologinė transformacija, ieškant išeičių iš besikartojančių pasaulio ekonomikos krizių?”

Šiuo metu pasaulyje vyksta intensyvūs debatai dėl krizių prevencijos priemonių ir ekonomikos vystymosi strategijų. Politinės dešinės argumentas kaip įprasta yra siūlymas taikyti neo-liberalią politiką platesniu mastu arba imtis autoritarizmo. Kai kurie dešinieji yra jautresni ir įtraukia aplinkosaugos elementus ar siūlo naudotis rinkos savireguliacine galia įveikiant krizę per platesnį „natūralaus kapitalo” įtraukimą į kapitalo kaupimo procesą. Tuo tarpu politinė kairė tradiciškai siūlo keynesistinius sprendimus. Tačiau jei rimčiau pažvelgtume į krizės priežastis - suvoksime jos aplinkosauginę dimensiją (klimato kaita, resursų eikvojimas) - diskusijos pagrindas keičiasi. Dešinės ir kairės strategijos yra reikšmingos: viena naudojasi populiariu „Žaliosios ekonomikos” šūkiu ir siekia ekologizuoti ir modernizuoti kapitalizmą; kita - formuluoja naują radikalesnį socio-ekologinį projektą. Paskaitoje ir diskusijoje bus kalbama, ką visa tai reiškia progresyvioms politinėms jėgoms Lietuvoje ir Europoje.

Ulrich Brand yra Tarptautinės politikos profesorius Vienos universitete. Jis buvo vienas iš ekspertų specialioje Vokietijos parlamento komisijoje dėl “Ekonomikos augimo, gerovės ir gyvenimo kokybės”. Šiuo metu jis bendradarbiauja su R. Luxemburg fondo socialinės analizės institutu.

Ateikite, išgirskite ir būkite išgirsti!

Nepraleisk kitų renginių - prisijunk prie Facebook grupės!

Neformali registracija:
https://www.facebook.com/events/147358522118182/

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su ROSA LUXEMBURG fondu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras