BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasaulis kasmet išleidžia 0,5 mlrd. dolerių iškastinio kuro subsidijoms

Pasaulis kasmet išleidžia pusę milijardo dolerių iškastinio kuro subsidijoms. UK Užsienio plėtros institutas (Overseas Development Institute) tvirtina, kad turtingosios šalys išleidžia septynis kartus daugiau pinigų remdamos anglių, naftos ir dujų rinką negu padėdamos vargingesnėms šalims kovoti su klimato kaita.

www.sxc.hu nuotr.

Tokios šalys kaip Egiptas, Marokas ir Pakistanas teikia didesnes subsidijas iškastiniam kurui nei jų nacionalinis fiskalinis deficitas. Ataskaita ragina G20 šalis iki 2020 metų palaipsniui nutraukti išmokas.

Pavyzdžiui, Jungtinių Valstijų vyriausybė 2011 m. suteikė 1 mlrd. dolerių degalų mokesčių lengvatų ūkininkams, dar vieną milijardą skyrė strateginiam naftos rezervui ir pusę milijardo - naftos, anglių ir dujų išteklių paieškai bei vystymui.

Vokietija tais pačiais metais suteikė iš viso 1.9 mlrd. eurų paramą akmens anglių sektoriui. Jungtinė Karalystė taip pat suteikė 280 mln. svarų vertės mokestinių lengvatų naftos ir dujų gamybai.

Ataskaita kaltina turtingas vyriausybes, kad šios „šauna sau į abi kojas”, kenkdamos visiems bandymams pakelti iškastinio kuro kainas ir paskatinti kompanijas sumažinti šio kuro naudojimą.

Pagal www.bbc.co.uk informaciją

Bernardinai.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras