BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos proga - basų kojų diena

Aš su vienu batuku nieku eiti negaliu…

Netiesa. Galite. Kai atsitinka taip, kaip visiems gerai žinomame eilėraštuke - tiesiog eikite be batukų. Eikite basomis.

Kada paskutinį kartą vaikščiojote basomis kojomis? Rodos, peržengus vaikystės slenkstį, tai darome vis rečiau.

Batai tapo dar viena priemone, kuri „atskyrė” mus nuo tiesioginio ryšio su Žeme. Mes nesiūlome jų visiškai atsikratyti - jokiu būdu, juk tai vienas svarbiausių civilizacijos išradimų (o be to, avalynės parduotuvių savininkai mus užmėtytų batais). Tačiau šiandien puiki proga priminti, kaip svarbu pajusti ryšį su Žeme. Reikia tik nusiauti batukus. Kokia proga? Neskaitant to, kad jau vasara (proga be progos), dar ir Pasaulinė aplinkos apsaugos diena, kuri primena mums, kad nepamirštume, kas mes esame, iš kur atėjome ir kur einame (nesvarbu, basi ar batuoti). Arba, kur nueisime, jei eisime nejausdami Žemės po kojomis.

„Visi žinome, koks didelis skirtumas juntamas būnant basomis. Minkštos žolės drėgnumo suvilgyti pirštai pažadina mumyse naują suvokimą. Leidžia pamatyti gyvenimą iš kitos perspektyvos. Tas pats vaikštant šiurkščia žeme. Pėdomis minti akmenuotą takelį - kitas suvokimas. Padidėjęs jautrumas žemei, kuria vaikštome - tai ne tik maloni patirtis. Tai žinojimas ir pagarba kūrinijai, kurios dalimi patys esame”, - savo knygose „A New Harmon” ir „The Book of Creation” rašo mokslininkas ir poetas Philip Newell.

Pajausk žemę po kojomis basomis

Įspraudę pėdas į kojinių ir batų šarvus, negalime visiškai pajusti nei Žemės, nei jos skleidžiamos kūrybinės jėgos. Norint „pagauti” prarastą ryšį, retkarčiais būtina išsispirti iš avalynės. Tai ne tik smagu, bet ir naudinga (jau nekalbant apie naudą sveikatai). Rodos, nieko stebuklingo, bet mes stebuklų ir neieškokime. Tiesiog susigrąžinkime jautrumą ir atgaivinkime pojūčius, kuriuos sukelia basų kojų efektas. Tuo pačiu tai ir iššūkis, reikalaujantis būti atidesniems. Vaikščiodami basomis pamatysite ir prarasto ryšio su Žeme pasekmes - net ir menkiausia šukė numesta ant žemės tampa pavojumi. O kiek tokių šukių mes nepastebime ir nepajuntame, kol patys neužlipame?

Garsusis psichologas Karlas Jungas kartą rašė: „Kaip gali pamiršti apie Žemę, kai vaikštai basomis?” Ir iš tiesų, daugybė mūsų šiandieninių aplinkosauginių problemų atsirado dėl to, kad mes paprasčiausiai pamiršome Žemę.

Kai kurių pasaulio religijų praktikoje yra nerašytas ritualas - prieš įeinant į šventyklą nusiauti batus. Pagarbos jausmas yra bene vienas didžiausių religijos privalumų. Tai apskritai yra didžiausia vertybė. Net jei nesate religingi, retsykiais, vaikščiodami po mišką, pievą ar net savo kiemą, turėtumėte prisiminti ir nusiauti batus, nes mūsų Žemė iš tiesų yra šventa.

Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną paminėkime basomis

Birželio 5 d. kalendoriuje pažymėta kaip Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Ši diena turėtų būti minima kasdien, nes būtent tokiu dažnumu privalome galvoti apie mus supančią aplinką. Ne tik galvoti, bet ir veikti. O tai daryti lengviau, kai niekas nevaržo judesių. Todėl galvokime ir veikime BASOM!

Basų kojų diena neturi erdvės ir laiko apribojimų - kad ir kur būtum (darbe, darže, “Akropolyje”, egzamine, rimtoje konferencijoje, mieste, kaime…), nusiauk batus bent trumpam ir pajusk Žemę po kojom: pavaikščiok po žolę, pabraidyk po upelio vandenį ar net pamirkyk kojas miesto fontane pietų pertraukos metu.

Tad šiandien nesuk galvos dėl batų - būk basas ir “užlipk” ant kojos su šia žinia kitam (žemiškai tariant - perduok kitam).

O mes basomis keliausime į žygį Pakalniškių pažintiniu taku. Tiesa, aš to dar nesakiau turistų grupei - tebūnie jiems staigmena.

Kauno marių regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras