BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Parengta mokomoji metodinė medžiaga pradinių klasių moksleiviams

2010 metais AIC kartu su Vilniaus miesto savivaldybe parengė mokomąją metodinę medžiagą pradinių klasių moksleiviams „Mes skolingi gamtai”. Leidinyje pateikiami trumpi tekstai kiekviena aktualia aplinkosaugos tema: vanduo, oras, gamta, atliekos, ekologiška gyvensena. Leidinio pabaigoje išsamiai paaiškinta kaip vaikai gali patys pasidaryti įdomių darbelių ar atlikti nesudėtingus eksperimentus.

Ištrauka iš leidinio:

Dar visai neseniai senelės namuose Jūratė ir Kastytis indus plaudavo ūkišku muilu, o galvą trinkdavo žaliu muilu. Net stebėdavosi, kodėl nenaudoja įprastų muilų, ploviklių ir šampūnų. Jiems atrodė, kad senelė senamadiška arba labai taupi. Bet neseniai vaikai žiūrėjo švedų filmą apie chemikalus ir suprato, kad jų senelė, pati to nesuvokdama, gyvena labai ekologiškai. Tame filme buvo kalbama apie tai, kad žmonės namuose naudoja labai daug ir įvairių chemikalų. Tai indų plovikliai, skalbiamieji milteliai, balikliai, įvairiausi plytelių, stiklo valikliai, šveitimo milteliai viryklėms, vonioms, skysčiai nuosėdoms vamzdynuose tirpdyti. Visa tai naudojama su vandeniu, kuris tiesiog patenka į kanalizaciją.

O kurgi šitas vanduo keliauja? Šaunu, jei į valymo įrenginius, o jeigu tiesiai į upelį, ežerą, marias? Deja, net ir valymo įrenginiai negali visiškai išvalyti nuotekų.

Dėl reklamos sukurta tobulos švaros idėja. Bet blizgančios ir kvepiančios grindys dar nereiškia, kad jos yra švarios ir higieniškos. Toksinių chemikalų naudojimas dabartiniame pasaulyje didėja. Chemikalai leidžia pernelyg lengvai pasiekti rezultatą ir atrodo lengviausias ir tinkamiausias sprendimas, tačiau daugelis jų kenksmingi mūsų sveikatai ir gamtai.

Aplinkosaugos informacijos centro informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

rita2010-12-30 11:51

Kur būtų galima įsigyti šiąą knygelę?

ekozinios2010-12-30 12:27

Leidinį galite parsisiųsti iš čia: http://www.apicentras.lt/?pid=125

Rašyti komentarą

Tavo komentaras