BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pardavus medieną medeliai atsodinami

Tarp daugybės rengiamų ekologinių akcijų mūsų redakcijos dėmesį ypatingai patraukė įmonės “OLLO grindys” sumanymas. Pardavę 5 m2 medinių grindų, OLLO GRINDYS skiria pinigų sumą 1 medeliui pirkti ir sodinti. Šiuo metu įmonė jau pardavė tiek produkcijos, kad ruošiasi pasodinti 2780 sodinukus. Medelių sodinimas prasidės pavasarį, vėliau rudenį ir taip tęsis kelis metus. Įdomu buvo sužinoti ar šiais laikais, kai taip madinga ekologija, verslas tai daro dėl reklaminio įvaizdžio ar iš geros širdies. Todėl pakalbinome įmonės atstovę Ritą Liubinienę.

Kas sugalvojo medelių sodinimo akciją?

Vienas iš OLLO GRINDYS savininkų. Jis ir jo šeima senokai kreipia dėmesį į ekologiją, rūšiuoja atliekas, perka ekologiškus produktus ir pan. Tai jis sugalvojo ir firmoje pamažu skleisti šią žinią, pirma - darbuotojams, paskui - klientams.

O kas sodins medelius?

Samdysime specialistus, t.y. darbininkus, kurie tokį darbą išmano. Tačiau kartu dalyvaus ir įmonės darbuotojai, bei pageidaujantys sodinti medelius klientai. Pirkdami grindis norintys dalyvauti sodinimo akcijoje užpildė anketas. Apie sodinimo dienas juos informuosime el. paštu ar telefonu. Jeigu tiks laikas – jie su šeimomis galės atvažiuoti ir sodinti. Mes žinome kiek medžių „priklauso” kiekvienam pirkusiam. Kai kam - 5, kai kam - 30. Jei norės, galės pasodinti daugiau ar mažiau. Vienas klientas žadėjo atsivežti savo įmonės darbuotojus.

Iš kur gausite sodinukų?

Medeliais pasirūpins medelius sodinsianti įmonė, mes apmokėsime išlaidas.

Kodėl pasirinkote Ukmergės rajoną miškui sodinti?

Šio rajono valdžia geranoriškai sureagavo į šią akciją, todėl pas juos ir važiavome. Jei taip ir toliau seksis, planuojame tokių miškų pasodinti ir dar keliose apskrityse.


Jau pasodinti pirmieji ąžuolai

Kieno žemėje sodinsite? Valstybinio miško teritorijoje, miesto planuojamame parke, privačioje valdoje, pakelės zonoje ar kitur?

Dabar vyksta derybos. Po derybų paaiškės ar tai bus valstybinė ar privati žemė.

Ar ši akcija jau įtakojo jūsų verslą. Kaip jį pakeitė?

Kolkas darbuotojus tik lengvai „užknisa” žaliosios akcijos idėjos įgyvendinimo procesas įmonėje. Jie dabar privalo rūšiuoti atliekas, pasakoti apie akciją, siūlyti klientams laikraštį “Ozonas”, patys turi kreipti dėmesį į ekologiją ir mažiau teršti aplinką, taupyti elektrą, vandenį, popierių… Tai pirmi žingsniai mūsų įmonėje, tad jie kai kuriems darbuotojams skausmingi… Bet kadangi idėja “eina nuo viršaus”, situacija, manau, tik gerės. Priedo ketiname prisijungti prie akcijos „Darom2009″. Pamažu, pamažu, pripras ir mūsiškiai, atkreips dėmesį į ekologiją ir klientai.

Kokie jūsų lūkesčiai pasibaigus akcijai?

Norisi, kad kiekvienas pradėtų nuo savęs, kad kiekvienas prieš ką nors darydamas pagalvotų kaip tai gali pakenkti ar padėti aplinkai, žmogui.

Daugiau informacijos www.ollomiskas.lt

Rodyk draugams

Komentarai (1)

SimukaSim2009-01-23 23:13

Šio blogo visi įrašai yra nuostabioliški. Vienas ir visų įdomiausių.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras