BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Panevėžio regione bus įrengti biologiškai skaidžių atliekų apdorojimo įrenginiai

Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro (PRATC) įgyvendinamas regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtros projektas įgauna pagreitį - bendrovė viena pirmųjų Lietuvoje pradeda biologiškai skaidžių atliekų apdorojimo įrenginių statybą. Birželio 18 d. su UAB „Ekoatliekos” pasirašyta sutartis, pagal kurią rangovė įsipareigoja per 18 mėnesių suprojektuoti, pastatyti, įdiegti mišrių komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo ir biologinio atliekų apdorojimo įrenginius Panevėžio regioninio sąvartyno teritorijoje.

Šiuose įrenginiuose per metus bus apdorota daugiau kaip 85 000 tonų regiono atliekų. Tai labai svarbu Lietuvai, siekiančiai įgyvendinti įsipareigojimus ES.

PRATC direktoriaus Arturo Grucės teigimu, pastačius įrenginius ir jais apdorojus atliekas, sąvartyne nebebus šalinamos atliekos, kurios gali būti perdirbtos ar kitaip panaudotos. Tokiu būdu ne tik perpus sumažės į sąvartyną patenkančių atliekų, gruntinio vandens ir dirvožemio tarša, bet iš to dar bus ir naudos. Biologiškai skaidžios atliekos bus panaudotos energijos gamybai. Įrenginiuose atskirtas atliekas bus galima ir kompostuoti, o gautą kompostą panaudoti sąvartynui rekultivuoti ar kt.

Kitas svarbus projekto įgyvendinimo tikslas - skatinti gyventojus biologiškai skaidžias atliekas atskirti nuo kitų ir patiems jas tinkamai tvarkyti. Todėl regiono gyventojams bus išdalyta daugiau kaip 6000 individualaus kompostavimo konteinerių. Gyventojai taip pat gali žaliąsias atliekas nemokamai pristatyti į PRATC eksploatuojamas kompostavimo aikšteles.

Bendra regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtros projekto vertė - 38,28 mln. Lt. Iš jų kurių 85 proc. sudaro ES lėšos, likę 15 proc. - PRATC indėlis.

Panevėžio miesto savivadybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras